کد خبر: 80724

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان:

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: 13.5 درصد از علمای دین و طلاب استان کرمان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند که در میان اقشار کشور بالاترین حد نصاب را به خود اختصاص دادند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس ،حجت‌الاسلام محمدعلی محسن‌زاده صبح امروز در کنگره 138 شهید روحانی استان کرمان در محل حسینیه ثارالله مرکز استان اظهار داشت: کار هشت ساله تحقیق و پژوهش در باب شهدای روحانی استان کرمان که نتیجه کار جمعی بوده است، امروز به ثمر نشسته و این پدیده بزرگ فرهنگی و ارزشی در شهر کرمان در حال برگزاری است.

وی بیان داشت: بنا بر آمار حوزه‌های علمیه استان کرمان، مجموعه روحانیان و طلاب کرمان در دوران دفاع مقدس حدود یک هزار نفر بوده که 138 نفر آنها به شهادت رسیده‌اند.

محسن‌زاده افزود: 13.5 درصد از علمای دین و طلاب استان کرمان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند که در میان اقشار کشور بالاترین حد نصاب را به خود اختصاص دادند. 

وی با درود به روح پرفتوح هفت شهید جاوید‌الاثر روحانی استان کرمان عنوان کرد: کنگره شهدای روحانی استان کرمان توانسته‌ است، 3 هزار و 438 سند از روحانیان شهید استان کرمان را جمع‌آوری کند. 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله گفت: 574 مورد وصیتنامه که حکایت از اعزام مکرر و مجدد روحانیت در دفاع مقدس دارد، 450 قطعه فیلم، 502 تمبر و 3 هزار 948 قطعه عکس از شهدای روحانی کرمان گردآوری شده است.

وی ابراز داشت: دائرةالمعارف شهدای روحانی با عنوان «تذکره شهدای روحانی کرمان» و سایت شهدای روحانی استان کرمان که تمام این اسناد در آن بارگذاری شده، امروز رونمایی می‌شود تا مورد استفاده تحقیقات و پژوهش‌ها قرار گیرد.

 نخستین کنگره شهدای روحانی استان کرمان امروز با حضور طلاب و روحانیان، خانواده معزز شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در محل حسنیه ثارالله کرمان برگزارگردید