کد خبر: 80725

وزیر اقتصاد اتریش:

وزیر اقتصاد، گردشگری و فرهنگ اتریش گفت: ما ایران را کشوری قوی و با ثبات در منطقه ارزیابی می‌کنیم که به عنوان یک مرکز در منطقه به حساب می‌آید و دارای ظرفیت‌های فرامنطقه‌ای است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس ،کریستین بنگر صبح امروز در نشست اقتصادی کرمان با وی و هیأت همراه اظهار داشت: دید ما همواره همکاری همراه با احترام متقابل با ایران بوده است.

وی بیان داشت: ما ایران را کشوری قوی و با ثبات در منطقه ارزیابی می‌کنیم که به عنوان یک مرکز در منطقه به حساب می‌آید و ظرفیت‌های فرامنطقه‌ای دارد.

وزیر اقتصاد اتریش اضافه کرد: به دنبال توسعه دو طرف با کیفیت و تبادل دانش هستیم و می‌توانیم با هیأت بزرگ اقتصادی که به کرمان سفر کرده است همکاری‌های متقابل داشته باشیم و پیشرفت‌هایی دست پیدا کنیم.

بنگر با اشاره به ظرفیت‌های اتریش در بخش‌های انرژی، محیط زیست، صنایع چوب، آی‌.تی و تاسیسات ابراز داشت: ایران 19 اثر تاریخی ثبت شده جهانی دارد که جاذبه قوی برای جذب گردشگر است.

وی خاطرنشان کرد: استان کرمان از مراکز فرهنگی و تاریخی فراوانی برخوردار است و این را می‌توان برای توسعه گردشگری بین اتریش و کرمان به کار گرفت.