کد خبر: 80784

استاندار کرمان:

استاندار کرمان گفت: کرمان با هیچ استان مجاور خود مشکل مرزی ندارد و تعامل خوبی بین این استان با استان‌های مجاور خود وجود دارد و امیداریم بتوانیم از تجارب دیگر استان‌ها، در جهت توسعه استان کرمان استفاده کنیم.

به گزارش کرمان خبر به نقل از ایسنا/"علیرضا رزم حسینی" در حاشیه سفر به استان خراسان شمالی برای شرکت در همایش استانداران منطقه 5 کشور اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، به منظور توسعه منطقه‌ای، استان‌های کشور به چند منطقه تقسیم شده اند.

وی افزود: اولین هدف از برگزاری این نشست‌ها، انتقال تجارب بین استانداران در حوزه توسعه، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین هماهنگی‌های منطقه‌ای در حوزه توسعه است.

رزم حسینی با اشاره به برگزاری نشست استانداران منطقه پنج کشور در کرمان نیز گفت: در این نشست بحث تفویض اختیارات و رفع قوانین مزاحم مطرح شد که خوشبختانه نتایج خوبی نیز حاصل شد.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به هماهنگی‌های منطقه‌ای و مشترکات استان کرمان با یزد در حوزه معادن و با سیستان و بلوچستان در حوزه حمل و نقل نیز گفت: پروژه‌هایی که به صورت فرااستانی می باشند، در این نشست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت که از جمله آن می توان به پروژه‌هایی جاده‌ای مشترک استان کرمان و سیستان و بلوچستان اشاره کرد.

رزم حسینی در پایان با بیان اینکه کرمان با هیچ استان مجاور خود مشکل مرزی ندارد و تعامل خوبی بین این استان با استان‌های مجاور خود وجود دارد تصریح کرد: در این نشست ها اگر اختلافاتی مرزی بین استان ها باشد با هماهنگی استانداران این اختلافات مرتفع شود و امیداریم بتوانیم از تجارب دیگر استان‌ها، در جهت توسعه استان کرمان استفاده کنیم