کد خبر: 80804

رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان:

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمان گفت: انتظار ما این است که آموزش و پرورش پول خیرین را وارد دایره دولتی نکند.

به گزارش کرمان خبر /"ماشاالله حسنی" صبح امروز شنبه هشتم خردادماه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان اظهار کرد: مدرسه ساختن فرصتی ارزشمند اشت که هرکسی نمی تواند به راحتی با پول خود این عمل خداپسندانه را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه مدرسه ساختن بهترین سعادتی ست که خداوند نصیب شما خیرین کرده است و باید به حال، بزرگواری و مهربانی شما غبطه خورد، افزود: امروز بایستی آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت آینده فرزندانمان را بیشتر باور کنیم از این رو بیاییم به کمک این نهاد مقدس تا بتوانیم انسان های بزرگی در این مکتب پرورش دهیم.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمان بیان کرد: فرصت این دنیا فانی و بسیار اندک است اما فرصت کار خوب تا سالیان سال حتی پس از رفتن از این دنیا باقی خواهد ماند و چه خوب است که شما نقش آفرینان این همه خوبی و کرامت و ایثار را باقیات و صالحات کرده و عشق و ایثار را معنا و جان تازه ای بخشیده اید.

حسنی گفت: انتظار ما این است که آموزش و پرورش پول خیرین را وارد دایره دولتی نکند چراکه مدرسه ای که خیر ساخته با آنچه دولت می سازد متفاوت است و خیر براساس اعتقادات مذهبی خود اقدام به این عمل می کند.

وی یادآور شد: اگر با خیر خوب رفتار شود خیرسازی می شود ولی اگر خوب رفتار نشود وی منزوی می شود و شاید دیگران را هم ترغیب به انجام این کار نکند از این رو آموزش و پرورش اجازه تغییر نام خیر را ندهد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمان افزود: یکی از اقدامات بازدارنده برای ساخت مدرسه خیرساز، تغییر نام مدرسه است درحالیکه خیری که با گذشت می باشد با این انگیزه اقدام به ساخت مدرسه نموده است.

حسنی در پایان با اشاره به اینکه 24 مجمع خیرین مدرسه ساز در استان راه اندازی شده است خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به خیرین نیاز دارد و خواهش ما این است که همه کسانی که ثروتی دارند به آموزش و پرورش کمک کنند.