کد خبر: 80857

نزدیک به 40 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در روزهای پایانی هفته که با 14 و 15 خرداد ماه مصادف است از تلویزیون پخش می‌شود.

به گزارش کرمان خبر به نقل از مشرق/فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «برکت»، «مثل یک پدر»، «ستاره باران»، «استرداد»، «رستم و برزو1 و 2 »، «آنچه گذشت»، «خشت بهشت»، «طیب»، «نگین هفت دریا»، «بیست و چهار»، «بازمانده»، «ناشناس»، «صنوبر»، «روزی که مینا گم شد»، «کمی آن سوتر»، «پوست انداختن»، «تیک تاک»، «کودک قهرمان»، «ترم زمستانی»، «افسانه ساریلا»، «واگن شماره 2»، «پا به پای آفتاب»، «نگین هفت دریا»، «خطر از دست دادن تو»، «کلت 45»، «گرگ نمای لندن»، «کشتی یاماتو»، «پائیز سرافیم»، «آن سفر کرده»، «سایه من»، «مزار شریف»، «رودخانه خاطرات»، «جدال در تاریکی»، «رودخانه خاطرات»، «جدال در تاریکی»، «در محاصره»، «نامه هایی به خدا» و «انعکاس» پنجشنبه، جمعه و شنبه 13،14 و 15 خرداد ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود.

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «برکت» به کارگردانی مهدی بشکوفه، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی پروانه معصومی، جعفر دهقان، افشین نخعی و پرستو صالحی آمده است: خاتون که یگانه پسرش در جنگ به شهادت رسیده است، به رسم سال‌های جنگ و برای نذر، هر سال در سالگرد ارتحال امام (ره) نان می پزد و در مراسم ارتحال، نان‌ها را میان زائران و عزاداران توزیع می کند. اما مدتی است که سخت بیمار شده و توان پختن نان و شرکت در مراسم را ندارد و اطرافیان نیز نمی خواهند که او بداند که زمان ارتحال گذشته است. ولی خاتون از تغییرات فصلی متوجه موضوع شده است و با پختن نان در یک زمان مناسب به همراه بقچه ای از نان راهی زیارت مرقد امام (ره) می شود. اما در میان راه ...

فیلم تلویزیونی «مثل یک پدر» به کارگردانی رهبر قنبری، جمعه 14 خرداد ‌ماه ساعت 16:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان این فیلم روایتگر قیام 15 خرداد 42 و رهبری امام خمینی (ره) است و درباره شاگرد عکاس خانه ای است که بنا به شرایطی برای عکاسی از مردم، وارد تظاهرات 15 خرداد می شود.

*************************************

فیلم تلویزیونی «ستاره باران» به کارگردانی بهمن زرین پور، شنبه 15 خرداد ‌ماه ساعت 09:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی عبدالرضا اکبری، قاسم زارع، مینا جعفرزاده، شهرام عبدلی و محمدرضا داودنژاد به ماجرای قیام پانزده خرداد و وقایع پس از دستگیری حضرت امام خمینی (ره) می پردازد.

فیلم سینمایی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری، شنبه 15 خرداد ‌ماه ساعت 16:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

فیلم با بازی حمید فرخ نژاد، فرهاد قائمیان، صالح میرزاآقایی و بهنام تشکر به موضوع غرامت جنگی می‌پردازد که قرار بود توسط انگلستان امریکا و شوروی برای جنگ جهانی دوم به ایران داده شود و مربوط به مقطع زمانی 1332 است. این فیلم یک درام تاریخی درباره وقایع جنگ جهانی دوم و مسائلی است که پای نیروهای متحدین و متفقین را به ایران باز کرد و در آن به ماجرای پرداخت غرامت به ایران اشاره می شود.

شبکه دو سیما

انیمیشن «رستم و برزو» به‌ کارگردانان نیما میگلی و کامیار خسروی، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت ‌8 صبح در ‌قالب‌ برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان آمده است: افراسیاب پادشاه بدجنس و بد طینت توران زمین است و همان طور که با حیله و نیرنگ ، سهراب را به جنگ با رستم فرستاد و سهراب که پسر رستم بود و هیچکدام از آنها این راز را نمی‌دانستند ، به دست پدر کشته می شود و حالا ، برزو پسر سهراب است که در فکر انتقام از رستم است که در واقع پدر بزرگ اوست ولی فقط مادر برزو از این راز باخبر است. برزو و رستم سرانجام رو در روی هم قرار می‌گیرند . برزو به سپاه افراسیاب ملحق شده است که ...

فیلم تلویزیونی «آنچه گذشت» به کارگردانی‌ رضا بهشتی، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان با بازی محمود پاک نیت، بهرام ابراهیمی، هادی دیباجی و طاهره علوی آمده: محمود غلامی مردی عائله مند است که روزگار خود را به کار بنایی می گذراند . بر اثر پیش آمدی، نادانسته وارد فعالیتی انقلابی می شود و توسط ساواک دستگیر می شود. مامور ساواک که متوجه سادگی و زودباوری محمود شده تصمیم می گیرد از محمود به عنوان عنصری نفوذی برای تخریب گروهی انقلابی و دستگیری چند نفر از کسبه و روحانیونی که در فعالیت های انقلابی شرکت دارند استفاده کند. اما محمود پس از مشاهده قساوت و بی‌رحمی ساواک با از خود گذشتگی، جان روحانیون و اعضای گروه را نجات می دهد.

قسمت دوم انیمیشن «رستم و برزو» به کارگردانی نیما میگلی و کامیار خسروی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 08:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی آمده است: افراسیاب شاه که در جنگ قبلی، از برزو و رستم شکست خورده بود و این حقیقت که برزو نوه رستم است، آشکار شد و پس از شکست از آنها به کوه‌ها فرار می کند، در فکر انتقام از برزو و رستم است. او دیوی به نام اورنگ را مامور می کند تا برزو را وادار به جنگ با تورانیان کند . اورنگ با تغییر چهره، به شکل پیرمردی در می آید و به قصر کیخسرو شاه می رود و به برزو می گوید که او از دوستان سهراب، پدر برزو بوده است و او باید به توران حمله کند و ...

*************************************

فیلم تلویزیونی «خشت بهشت» به کارگردانی مجید اسماعیلی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم درباره ابراهیم، نوجوانی است که به همراه برادرش در کوره آجرپزی کار می کند او قصد دارد با پولی که به زحمت به دست آورده برای خود و برادرش خانه ای بسازد اما با خبر فوت حضرت امام تصمیمش عوض می شود. او تصمیم می گیرد آجرهایی را آماده کند و به بهشت زهرا برده تا بر بالای مزار امام (ره) سایه بانی بسازد. مشغول این کار می شود و در روزی که حضرت امام را به بهشت زهرا می برند او نیز عازم می شود که ...

حمید ابراهیمی، سیروس همتی، حسین فرخی زاده و نصرت شاه نظری در فیلم تلویزیونی «خشت بهشت» ایفای نقش کرده اند.

فیلم تلویزیونی «طیب» به کارگردانی قدرت الله بزرگی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جعفر دهقان و حسن جوهرچی آمده است: طیب حاج رضایی در دوران قبل از انقلاب در شهر تهران برای خود اسم و رسمی داشته و به جوانمردی از او یاد می شده و فرد نیکوکاری بوده است. طیب با کسانی که به مردم عادی زور می گویند مقابله می کند و دست مستمندان را می گیرد. طیب و دوستانش در ماه محرم علی رغم مخالفت رژیم شاه هیات‌های عزاداری را به خیابان‌ها می آورند. این امر به مزاج سلطنت خوش نمی آید. رژیم تصمیم می گیرد با نزدیک کردن طیب به رژیم از او و نام او سوءاستفاده کند و ... .

انیمیشن «نگین هفت دریا» به کارگردانی عباس محبی، شنبه 15خرداد ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: نگین هفت دریا جزیره ای از زمرد سبز است که مرکز ثقل جهان است و خورشید از آنجا طلوع و در همان جا غروب می کند. در روزگاری دور که هنوز خورشید از مغرب طلوع می کرد حاکم ظالم و نادانی بر شهر حکومت می کرد. حاکم توسط نیروی شیطانی و جادوئی موجودی به نام یملیخاه کنترل می شد که سال ها قبل توسط حکیم بزرگ طلسم شده بود. یلمیخاه برای اینکه طلسم را بشکند و به اهداف شیطانی خود برسد حاکم را فریب داده تا مردان شهر را در بند کند. یکی از نوادگان حکیم بزرگ تنها کسی است که می تواند به آخر دنیا سفر کند و از هفت دریا بگذرد تا به نگین هفت دریا برسد و طلسم را بشکند.

فیلم تلویزیونی «بیست و چهار» به کارگردانی داریوش ربیعی، شنبه 15خرداد ماه ساعت 18 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی قاسم زارع، نرگس محمدی و میثاق زارع آمده است: رزمنده ای که بیست و چهار سال را در کما بوده، از کما در آمده و امامش نیز رحلت نموده است. او برای رسیدن به قراری مهم و دادن آنچه که قرار است برای دو نسل بعدی اش به یادگار گذارد با زن و شوهر جوانی راهی تهران شده که برای انتقال واقعیت به او همراهش شده اند، رزمنده هنوز نمی داند که با دختر و دامادش همسفر است و در طول مسیر آنها واقعیاتی از زندگی و اجتماع فعلی را برای او بیان می کنند و در نهایت در سالگرد رحلت امام به مرقد مطهر می‌رسند و بخشی از حقایق این بیست و چهار سال گذشته برای او روشن می شود.

فیلم سینمایی «بازمانده» به کارگردانی تام شادیاک، شنبه 15خرداد ماه ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کوین کاستنر، سوزانا تامپسون آمده است: پزشکی به نام جو دارو، عزادار مرگ همسرش، امیلی است که در امریکای جنوبی کمک های پزشکی مردم نیازمند را تأمین می کرده و در تصادف اتوبوسی درگذشته است. موقع سرکشی به بخش اطفال، جو احساس می کند که امیلی از تجربه بین مرگ و زندگی بیماران علاج ناپذیرش استفاده می کند تا با او ارتباط برقرار کند. او با پیگیری نشانه هایی که از طرق مختلف به او می رسد، در می یابد که پیام همسرش این است که به منطقه ای برود که برای آخرین بار در آنجا حضور داشته که ...

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «ناشناس»‌ به‌ کارگردانی‌ حبیب بهمنی، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 10:00 از شبکه سه سیما پخش می شود.

فیلم با بازی بابک انصاری، محمد حاتمی، هیلدا خسروی، خسرو شهراز و شهین علیزاده روایتگر قصه جوانی به نام موسی است که قصد دارد با دختردایی خود، هانا ازدواج کند اما زمانی که منتظر آمدن ماشین برای برگشتن به پشت جبهه است متوجه می‌شود دوستانش در حال رفتن به ماموریت شناسایی هستند؛ او به اصرار با آنها همراه می‌شود اما در این ماموریت مجروح شده و نیمی از صورتش دچار سوختگی شدید می‌شود. موسی برای برگشتن نزد خانواده و ازدواج با هانا، دچار کشمکش درونی شدیدی می‌شود و ...

فیلم تلویزیونی «صنوبر»‌ به‌ کارگردانی مجتبی راعی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می شود .

این فیلم با بازی حسین محجوب، محمود پاک نیت، پریوش نظریه و زهرا سعیدی روایتگر وقایعی است که پس از انقلاب مشروطیت تا روی کار آمدن رژیم پهلوی و شروع جنگ جهانی اول اتفاق می افتد.

فیلم تلویزیونی «روزی که مینا گم شد»‌ به ‌کارگردانی امیر شهاب رضویان، شنبه 15 خرداد ماه ساعت 09:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان با بازی مهران رجبی، سیامک احصائی و سیامک صفری آمده است: حاتف کبیری پسر جوانی است که در سال 57 و در اوج درگیری‌های سیاسی قرار است با دختری به نام مینا که همسایه و همکلاسی اش ازدواج کند. آن دو در یک روز مشخص با یکدیگر قرار ملاقات دارند، اما ...

فیلم تلویزیونی «کمی آن‌سوتر»‌ به ‌کارگردانی محمد درمنش، شنبه 15 خرداد ماه ساعت 09:30 از شبکه سه سیما پخش می شود .

در خلاصه داستان فیلم با بازی محمد کاسبی، جعفر دهقان و امیر حسین مدرس آمده است: ناصر ساواکی سابقی است که تمام این سال‌ها را به صورت مخفیانه زندگی کرده است. او بسته های مشکوکی دریافت می کند که حاوی عکس خود او در روزگار جوانی است و......

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «پوست انداختن» به کارگردانی سیامک صرافت، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با نقش آفرینی علیرضا کمالی، گلاره عباسی و سارا منجزی در مورد دانشمند ایرانی‌ای است که در زمینه سلول‌های بنیادین فعالیت می کند و به اطلاعات و کشفیات جدید علمی دست یافته است. سیستم جاسوسی غربی تلاش می کند این اطلاعات را به دست آورد. انها تلاش می کنند به این دانشمند تلقین کنند که او دچار الزایمر و توهم است. از طرف دیگر سیستم امنیتی ایران نیز فعالیت‌های عوامل بیگانه و این دانشمند را زیر نظر گرفته و ... .

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «تیک تاک» به کارگردانی محمد علی طالبی، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی سعید قرایی، حسن قاسمخانی، عباس صادقی نژاد، نگین صدق گویا و شیرین بینا آمده است: مادر حسن برای تشویق فرزندش، که در کلاس دوم دبستان درس می خواند، ساعتی را که یادگار شوهرش است به معلم می سپارد تا به حسن بدهد. سعید ساعت حسن را در کیف خود می گذارد و معلم پس از بازگرداندن آن به حسن از او می خواهد که دیگر ساعت را سر کلاس نیاورد. وجود ساعت موجب می شود که بین حسن و سعید دوستی و صمیمیت به وجود بیاید. حسن ساعتش را به سعید امانت می دهد و او آن را به پدربزرگش نشان می دهد. پیرمرد به تصور این که در مدرسه ساعت را به سعید جایزه داده اند آن را ...

فیلم سینمایی «کودک قهرمان» به کارگردانی کمال تبریزی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 09:00 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جهانگیر الماسی، فریبا کوثری، امیر اسماعیلی، مریم بنی عامریان، یوسف نوروزی و داوود اسدپور در مورد خانواده ای روستایی است که در حال ساختن خانه نوساز خود هستند که با حمله دشمن روبرو می شوند. مردم به تدریج مجبور به ترک خانه و زندگی خود می شوند و خانواده روستایی نیز خانه نوساز خود را ترک می کنند. دشمن جاده اصلی را در اختیار دارد و مردم به ناچار از جاده اصلی منحرف می‌شوند و به میان دشت می روند. اتومبیل خانواده ی روستایی در راه خراب می شود و آنها ناگزیر شب را در دشت می گذرانند که ...

فیلم تلویزیونی «ترم زمستانی» به کارگردانی رضا بهشتی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می شود.

فیلم با بازی مجید مظفری و فریبا متخصص داستان جوانی دانشجو در سال های پیش از انقلاب را روایت می‌کند که پس از مدتی سکونت در خارج از کشور به ایران باز می گردد. او به دنبال دوست صمیمی و قدیمی‌اش می گردد؛ اما متوجه می شود که تمام آثار وجودی دوستش را پاک کرده اند. جوان دانشجو که کنجکاو شده به جست و جوی خود ادامه می دهد و ...

انیمیشن « افسانه ساریلا» به کارگردانی نانسی فلورانس ساوارد، شنبه 15 خرداد ماه ساعت 09:30 از شبکه پنج پخش می شود.

داستان در مورد سه جوان است که سفر خود را برای نجات مردم از گرسنگی آغاز می‌کنند. این داستان مربوط به یک قبیله به نام اینویت است که به‌طور روزافزون توسط قحطی تهدید می‌شود. کرولیک دستیار شمن، قادر به حل مشکل است. در این بین یک موش صحرایی نیز همراه آنهاست. زن عاقل سالمندی نیز در قبیله هست که می‌تواند مواد غذایی فراوانی در جایی از زمین به نام ساریلا پیدا کند که ...

فیلم تلویزیونی «واگن شماره 2» به کارگردانی مجید وحیدیان، شنبه 15 خرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می شود.

در خلاصه داستان با بازی جعفر دهقان، عزت اله رمضانی فر، قاسم زارع، لیلا بوشهری و علیرضا ثانی فر آمده است: یک قطعه ضروری در صنعت پتروشیمی قرار است به وسیله قطار به مشهد منتقل شود اما عناصر ضد انقلاب با بمب گذاری در قطار سعی دارند در این پروژه اخلال ایجاد کنند بمب به صورتی کار می کند که در صورت کاهش سرعت قطار منفجر خواهد شد. از این جهت ماموران وزارت اطلاعات موظف می شوند ضمن حفظ سرعت قطار بمب کند بمب با رشادت سید امیر خنثی می شود اما خود سید امیر به شهادت می رسد.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «پا به پای آفتاب» به کارگردانی رسول بابارضا، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 21:00 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

این انیمیشن دربارۀ زندگی امام خمینی (ره) ساخته شده است که به دوران جوانی و نوجوانی ایشان می‌پردازد. قشون دولتی برای سرکوب عشایر بختیاری در مسیر خود از اطراف خمین در حال گذر بودند که دچار مشکل در تهیه آذوقه می‌شوند. آنها با تبانی با راهزنان منطقه، کاروان زیارتی خمین را در مقابل باج و خراج گروگان می‌گیرند که ...

انیمیشن سینمایی «نگین هفت دریا» به کارگردانی عباس محبی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 21 از شبکه کودک پخش می شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: جزیره‌ای زیبا از زمرد سبز که مرکز ثقل جهان است و خورشید از آنجا طلوع و در همان‌جا غروب می‌کند. در روزگاری دور که هنوز، خورشید از مغرب طلوع می‌کرد، حاکم ظالم و نادانی بر مردم شهر حکومت می‌کرد. حاکم این سرزمین، توسط نیروی شیطانی و جادوی موجودی به نام یملیخاه کنترل می‌شد‌ که سال‌ها قبل توسط حکیم بزرگ طلسم شده بود. یملیخاه برای اینکه طلسم را بشکند و به اهداف شیطانی خود برسد حاکم را فریب داده تا مردان شهر را در‌بند کند.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «خطر از دست دادن تو»، «کلت 45»، «گرگ نمای لندن»، «کشتی یاماتو» و «پائیز سرافیم» پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 11 ،15 ،17،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «آن سفر کرده»، «سایه من»، «مزار شریف»، «رودخانه خاطرات »و «جدال در تاریکی» جمعه 14 خرداد ماه ساعت11، 15 ،17 ،21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «رودخانه خاطرات»، «جدال در تاریکی»، «در محاصره»، «نامه هایی به خدا» و «انعکاس» شنبه 15خرداد ماه ساعت11، 15 ،17 ،21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.