کد خبر: 80859

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه علمیه انقلابی با اباحه‌گری و اشاعه الگوی غرب مبارزه می‌کند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فرهنگ نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد مهدی میرباقری عصر چهارشنبه در همایش طلاب غیرحضوری جامعه الزهرا(س) با تبیین تفکرات و نگاه‌های مختلفی که به توسعه کشور وجود دارد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر ارزش‌های دینی و اسلامی است. این انقلاب برنامه‌های وسیعی دارد و با چالش‌های بزرگی در عصر مدرنیته مواجه است.

وی افزود: یکی از تفکرها این است که اگر انقلاب اسلامی بخواهد پیشرفت کند باید نظم جهان را بپذیرد و به سمت تعامل با کشورهای مختلف حرکت کند، چون کدخدای جهان، این کشورها هستند.

به گفته این عضو مجلس خبرگان رهبری، اگر این تفکر در جامعه گسترش پیدا کند و حاکم شود، دیگر چیزی از انقلاب اسلامی باقی نمی‌ماند.

حجت‌الاسلام میرباقری با بیان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به این خطر هشدار داده‌اند، از اینکه بعضی‌ها در داخل کشور این نوع تفکر را ترویج می‌دهند انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ غربی با توسعه اسلامی همخوانی ندارد، ماهیت اصلی توسعه غربی را از بین بردن استقلال فرهنگ اسلامی ذکر کرد.

وی تاکید کرد جامعه اسلامی برای اینکه اسلامی بماند باید به سمت تمدن اسلامی با ویژگی سبک زندگی اسلامی و الگوسازی اسلامی حرکت کند.

حجت‌الاسلام میرباقری به بایسته‌های حوزه انقلابی اشاره کرد و افزود: حوزه‌ای را می‌توان حوزه علمیه انقلابی نامید که حکومت دینی را می‌فهمد و آموزش، تحقیق و تبلیغ را دنبال می‌کند و تن به وابستگی تمدن و فرهنگ غرب نمی‌دهد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با بیان اینکه حوزه انقلابی با اباحه‌گری و اشاعه الگوی غرب مبارزه می‌کند، تاکید کرد: رقیب حوزه علمیه انقلابی، کفر است. حوزه‌ای که مقام معظم رهبری از آن به عنوان حوزه علمیه انقلابی تعبیر فرمودند، حوزه‌ای است که در مقابل فتنه و تفکرات غلط آنها موضع‌گیری می‌کند.

به اعتقاد عضو مجلس خبرگان رهبری، حوزه‌ای که تبلیغ، جهاد و پژوهش آن بر اساس میعارهای اسلامی و دینی نباشد، حوزه انقلابی نیست.