کد خبر: 80863

تولیت آستان مطهر امام خمینی(ره) گفت: هدایت، عزت، مودت، وحدت و نصرت از ویژگی‌های الهی انقلاب اسلامی است.

به گزارش کرماهن خبر به نقل از جهان نیوز/ حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان مطهر امام‌خمینی(ره) صبح امروز جمعه 14 خرداد در مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: از تمامی میهمانانی که در این مراسم حضور یافته‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه روز 14 خرداد روز بزرگ و مهمی است، ادامه داد: خدا را شاکریم که امسال نیز توانستیم با تشکیل جلساتی مراسم امسال را با شکوه برگزار کنیم.

تولیت آستان مطهر امام‌خمینی(ره) با اشاره به ارزش‌های انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ما انقلابی با ویژگی‌های ممتاز است که دارای خصیصه‌های بزرگ است، انقلاب اسلامی ما مردمی و خدایی است.

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی با اشاره به خدایی بودن انقلاب اسلامی و ارزش‌های الهی حاکم بر آن، خاطرنشان کرد: با توجه به آیات قرآن یک سری امور در اختیار خداوند است و خداوند آن امور را هدایت می‌کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی توانسته جان‌های مردمان را به سعادت برساند و مردم را هدایت کند که البته هدایت انسان‌ها در جامعه اسلامی نیز بی‌تردید معلول انقلاب اسلامی و امام‌خمینی(ره) است.

تولیت آستان مطهر امام‌خمینی(ره) با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حقیقت ناب الهی را برای مردم ارائه کرده و یک کارکرد بزرگ داشته، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما خدایی است و از یک ویژگی بزرگ برخوردار است که آن هدایت است که این امر در اختیار خداوند است.

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی دومین ویژگی انقلاب اسلامی را عزت دانست و ادامه داد: جامعه ما دارای عزتی است که به یمن انقلاب اسلامی است که برای جهان اسلام ارمغان آورده شده است.

وی با اشاره به اینکه سومین عامل بزرگ در انقلاب اسلامی مودت و مهربانی است، گفت: انقلاب اسلامی مودت و مهربانی را در میان توده‌های مردم ایجاد کرد و امام‌خمینی(ره) و انقلاب اسلامی کار فوق بزرگی انجام دادند که آن ایجاد دوستی و برادری است.

تولیت آستان مطهر امام‌خمینی(ره) چهارمین عامل خدایی بودن انقلاب را وحدت دانست و بیان داشت: امروز جامعه اسلامی متأسفانه چند پاره شده به گونه‌ای که تشتت در جامعه اسلامی دردآور است و مسلمانان دارای مشکلاتی هستند، به طور نمونه در فلسطین، لبنان، سوریه، یمن، افغانستان و ... اوجش را می‌بینیم. البته باید به خاطر وحدتی که در اثر انقلاب اسلامی در ایران پدیدار شد خداوند را شاکر باشیم.

وی ادامه داد: گروهی نابخرد و بویی از انسان نبرده نیز پس شعارهای مذهبی به مسلمان‌کشی و برادرکشی روی آورده‌اند.

تولیت آستان مطهر امام‌خمینی(ره) پنجمین ویژگی الهی بودن انقلاب اسلامی را نصرت دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران چون الهی است توأم با پیروزی است.

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی گفت: خدا را شاکریم که بعد از رحلت امام این توفیق را به مجلس خبرگان داد تا در اسرع وقت خلف شایسته‌ای برای امام خمینی(ره) انتخاب کند تا جامعه را از بحران‌ها عبور دهد.

 

ادامه اخبار