کد خبر: 80868

بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)

عضو حفاظت اطلاعات ستاد نیروهای مسلح گفت:امام به پشتوانه مردم انقلاب اسلامی را در پیش گرفت

به گزارش کرمان خبر /مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) پیش از ظهر امروز با حضور اقشار مختلف مردم، هیأت‌های مذهبی و جمعی از مسؤولان در مصلای امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل سعادت عضو حفاظت اطلاعات ستاد نیروهای مسلح در این مراسم با تسلیت ایام 14 و 15 خرداد ماه، امام خمینی (ره) را قلب تپنده امت اسلامی دانست و اظهار داشت: قبل از بعثت نبی مکرم اسلام، سرزمین عرب، سرزمینی پر از فساد و دور از تفکر بشری بود و در وضعیتی از بی‌بند و باری، فساد، ظلم و ظلمت‌ها دچار بود که حتی قدرت‌های بزرگ استعماری امروز به فکر استثمار این مردم نبودند.

وی بیان داشت: بعثت حضرت محمد مصطفی (ص) به عنوان انسان به تمام معنا کامل با قابلیت و مدیریت عالی معنوی و شخصی، آنچنان در میان این مردم پس‌رفته تحول ایجاد می‌کند که زبانزد خاص و عام است.

سعادت افزود: همه مورخان اعم از اسلامی و غیراسلامی، سخن‌ها درباره سرعت و اهمیت این پیشرفت و تمدن در سرزمین عربستان بعد از بعثت پیامبر اکرم (ص) گفته‌اند.

وی ادامه داد: همه توطئه‌ها و فشار‌ها در جهان عرب با مدیریت پیامبر (ص) خنثی شد، لذا دشمنان بر آن شدند تا با ترفندها و توطئه‌های بسیار، جان پیامبر اکرم (ص) را بگیرند.

سعادت تصریح کرد: در قرآن کریم آیات متعددی تاکید دارد که پیامبر یک انسان برتر و برگزیده است، برای اینکه این اعتقاد را از ذهن مردم برطرف کند که اسلام، دین و مکتب وابسته به شخص نیست و مکتب، آرمان و راه او مهم است.

وی بیان داشت: اما دشمن می‌خواست اینگونه وانمود کند که مسأله اصلی شخص پیامبر (ص) است و با رحلت ایشان دین و اسلام هم می‌رود.

سعادت ابراز داشت: امام خمینی (ره) با همه عظمتی که داشت با جاهلیتی با عنوان رژیم شاهنشاهی روبه‌رو بود و در این کشور وضعی از نظر فساد، فحشا، منکرات و ظلمت‌ها ایجاد کردند که در ابعاد گوناگون می‌‌بینیم شبیه جاهلیت عرب است.

سعادت گفت: امام خمینی (ره) رهبر بعثت در زمان ظلمانی ستم‌شاهی شد و فریاد دادخواهی برآورد و دست روی ریشه فتنه و فساد گذاشت.

وی ابراز داشت: با وجود واهمه‌هایی که از شاه در اذهان عمومی مردم شده بود، اما امام به همه آنها پشت پا زد و به پشتوانه مردم انقلاب اسلامی را در پیش گرفت.

سعادت بیان داشت: ما یک راهکار قوی داریم و آن راهکار امام است که از هیچ چیز ترس ندارد و به آتش می‌زند، ولایتمداری که به وجود آمد دشمن به فکر افتاد تا آن را از ما بگیرد و گمان کردند با دور کردن امام، انقلاب هم از بین می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کردند با رفتن امام نظام اسلامی هم تمام می‌شود، اما خبرگان رهبری بعد از رحلت امام خمینی (ره) جلسه گرفت و پس از مشورت، همه نظرات معطوف به مقام معظم رهبری آیت‌الله‌ خامنه‌ای شد.

سعادت گفت: با این انتخاب انسجام، قدرت و استحکام در درون نظام و امت آنچنان محکم شد که همه مات و مبهوت ماندند.

 

ادامه اخبار