کد خبر: 80937

مردم ریگان در گرمای بالای ۵۰ درجه به استقبال ماه مبارک رمضان رفته‌اند و در این میان کشاورزانی هم هستند که با زبان روزه به کار و تلاش در باغ‌های نخیلات خود مشغول هستند تا یک ماه دیگر محصول رطب مضافتی را روانه بازار مصرف کنند.

به گزارش کرمان خبر/ریگان یکی از شهرستان‌های شرقی استان کرمان است و ماه مبارک رمضان امسال در حالی در این شهرستان آغاز شد که مردم با گرمای طاقت‌فرسای بالای ۵۰ درجه دست و پنجه نرم می‌کنند.

 شدت گرما در این شهرستان از ساعات ۹ صبح آغاز و تا پاسی از شب ادامه دارد و طی روز در بعضی از نقاط شهرستان گرما به بالای ۵۳ درجه نیز افزایش می‌یابد.

با توجه به اینکه در تعدادی از روستاهای شهرستان شن‌های روان در روستاها جاری است، شدت آفتاب داغی این شن‌ها را به منازل روستانشینان سوق می‌دهد.

شدت گرما در بعضی از روستاهای شهرستان ریگان کودکان و افراد میانسال را خانه‌نشین کرده است.

اما مردم ریگان در گرمای بالای ۵۰ درجه به استقبال ماه مبارک رمضان رفته‌اند و در این میان کشاورزانی هم هستند که با زبان روزه به کار و تلاش در باغ‌های نخیلات خود مشغول هستند تا یک ماه دیگر محصول رطب مضافتی را روانه بازار مصرف کنند.

آوای دل‌نشین جمع‌خوانی قرآن کریم در سحرگاه و بعد از ظهرها از روستاهای شهرستان ریگان شنیده می‌شود و مردم بعد از اتمام کار و تلاش در مراسم جمع‌خوانی قرآن شرکت می‌کنند.