کد خبر: 80965

موضوعات فراخوان فیلم کوتاه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) اعلام شد.

حجت الاسلام راوند مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان در گفت و گو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر گفت: قطعا امروزه یکی از مهم ترین سلاح های دشمن جهت ضربه زدن به فرهنگ اسلامی، استفاده از رسانه و فیلم هایی است که در فضاهای مجازی منشر می شود.

 وی افزود: لذا در راستای تحقق بخشیدن به منویات بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب و همچنین مقابله با تهاجم همه جانبه دشمن، دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان با همکاری کانون فرهنگی هنری مصباح، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جیرفت و ستاد سیره رضوی جنوب کرمان اولین فراخوان ملی فیلم کوتاه را برگزار می کند.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان بیان داشت: اولین فراخوان فیلم کوتاه کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام جنوب کرمان ضمن ارج نهادن به تلاش های شایسته هنرمندان، با هدف توسعه و توجه به مفهوم  معارف صحیفه سجادیه، از هنرمندان فیلم ساز دعوت می کند، در این فراخوان شرکت کنند.

 وی با اشاره به موضوعات این فراخوان گفت: از جمله موضوعات این فراخوان می توان به آموزه های اخلاقی مبتنی بر صحیفه سجادیه، حضور و تاثیر ادعیه (صحیفه سجادیه) در زندگی روزمره، سبک زندگی اسلامی و پرداختن به مسئله توبه و بازگشت اشاره کرد.

 حجت الاسلام راوند اظهار داشت: بخش های رقابتی این فراخوان شامل فیلم کوتاه داستانی، پویانمایی، فیلم کوتاه مستند و نماهنگ است.

 وی با بیان اینکه حداکثر مدت زمان فیلم کوتاه 30 دقیقه است، عنوان کرد: از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی و جود ندارد و حق استفاده و نمایش آثار رسیده در طول برگزاری اختتامیه و بعد از آن برای دبیرخانه جشنواره  محفوظ است.