کد خبر: 80969

دور جدیدی از سفرهای اروپایی وزیر خارجه کشورمان با ورود به اسلو پایتخت نروژ آغاز شد.

به گزارشکرمان خبر به نقل از تسنیم/ محمدجواد ظریف به هنگام ورود به نروژ گفت: در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه نفت و گاز، محیط زیست و مشورت های سیاسی و منطقه ای با همتای نروژی خود گفت‌وگو خواهد کرد.

آقای ظریف درباره ادامه برنامه های سفر سه روزه اش در نروژ گفت: روز سه شنبه اجلاس اسلو فروم با صحبت بنده، وزیر خارجه نروژ و خانم موگرینی آغاز می شود و در سخنرانی خودم ضرورت تغییر دیدگاه برای حل و فصل منازعات منطقه ای را مطرح می کنم و در کنار آن با شرکت کنندگان گفت‌وگو خواهم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: روز چهارشنبه در ادامه ملاقات ها در حاشیه اجلاس گفت‌وگویی با آقای کری وزیر خارجه آمریکا درباره پیگیری تعهدات آمریکا در برجام خواهیم داشت.

آقای ظریف که در ادامه سفرش به اروپا، چهارشنبه به آلمان سفر خواهد کرد درباره این سفر چند ساعته هم گفت: بعدازظهر چهارشنبه در برلین با آقای اشتاین مایر در خصوص روابط و موضوعات دو جانبه و منطقه ای گفت‌وگو خواهیم کرد.

عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه و همچنین حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر آقای ظریف را همراهی می کنند.

برنامه کاری ظریف در نروژ

ظریف قرار است امروز-دوشنبه- با بورگه برنده وزیر خارجه، اولمیک تومسن رییس پارلمان و خانم انیکن هویتفلد رئیس و اعضای کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی نروژ دیدار و گفت‌و‌گو کند.

دیدار با بوندویک و کوره ویلوک نخست وزیران اسبق نروژ و شرکت در سمینار برجام و فرصت های جدید همکاری ایران و نروژ که به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، از دیگر برنامه های رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز سفر به نروژ است.

همچنین قرار است ظریف در جمع ایرانیان مقیم اسلو حضور یافته و با آنان گفت‌وگو کند.

انتهای پیام/