کد خبر: 81141

رئیس کل دادگستری کرمان تاکید کرد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با توجه به تحولات جهانی، منطقه‌ای و داخلی، مجامع جهانی و مسلمانان در روز جهانی قدس، قدرتمندانه‌تر از سال‌های قبل به یاری مردم مقاوم فلسطین بشتابند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس/یدالله موحد پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با اعضای هیأت مدیره جمعیت دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین دفتر کرمان اظهار داشت: روز قدس میراث گرانبها و گران‌سنگ بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی امام خمینی(ره) بوده که بیانگر اعتقاد و پایبندی به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است.

وی بیان داشت: امام خمینی (ره) می‌فرماید «هنگامی که یک میلیارد مسلمان فریاد برآورد، اسرائیل احساس عجز و ناتوانی می‌کند و ترس همه وجودش را فرا می‌گیرد».

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: صهیونیست و تمام قدرت‌هایی که اندیشه و تفکر صهیونیستی برگرفته از آن است، باید بدانند حکومت اسلامی و به ویژه مردم شریف و انقلابی ایران همواره از حقوق به‌حق ملت فلسطین و دیگر آزادی‌خواهان جهان حمایت می‌کنند.

موحد افزود: اهمیت گرامیداشت روز قدس در سال جاری با توجه به تحولات جهانی، منطقه‌ای و داخلی بیشتر از همیشه است و جهان اسلام و مجامع اسلامی لازم است قدرتمندانه‌تر از سال‌های قبل به یاری مردم مقاوم فلسطین بشتابند.

وی همچنین نامگذاری جمعه آخر سال توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی را ابتکاری در فراهم آوردن عرصه‌ای برای نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی دانست.

این مقام قضایی تصریح کرد: روز جهانی قدس و آرمان‌های آن منجر به شکل‌گیری اقتدار ملت‌های حق‌طلب و آزادی‌خواه در مقابل قدرت‌های استکباری و استعمارگر در اقصی نقاط عالم شده است.

موحد اضافه کرد: اندیشه راهبردی امام خمینی(ره) در تعیین روز جهانی قدس، تحولات بزرگی را در معادله رویارویی با رژیم صهیونیستی در سطح منطقه و جهان اسلام پدید آورده و مسیری نو در صحنه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و متحدان آن را نمایان ساخته است.

وی با اشاره به نهادینه شدن روز قدس در عرصه بین‌الملل و کشورهای مسلمان گفت: روز قدس نه فقط در جامعه جهانی نهادینه و در تاریخ جهان ثبت و ضبط شده است، بلکه برکات و دستاوردهای جهانی و منطقه‌ای آن، یعنی اقتدار و عظمت مسلمانان در برابر استبداد جهانی یکی پس از دیگری به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به حوادث عراق و سوریه ابراز داشت: تحولات این کشورها به خوبی نشان می‌دهد که قدرت‌های غربی نه تنها نتوانسته‌اند و نمی‌توانند آتشفشان خشم امت اسلامی را خاموش و امواج خروشان نهضت اسلامی را در هم بشکنند، بلکه با همه دسیسه‌های منطقه‌ای و جهانی قادر نبوده‌اند یاد فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف را از فکر و باور مسلمانان حذف کنند و رژیم جعلی و غاصب اسراییل را به عنوان کانون بحران منطقه، از سقوط و نابودی نجات دهند.