کد خبر: 81193

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت:محوری ترین کار کمیته امداد توانمند کردن خانواده ها از طریق اشتغال، کارآفرینی و کارآموزی است

به گزارش کرمان خبر /یحیی صادقی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: استان کرمان فضای رسانه ای پویایی دارد که این فضا می تواند در جهت سازندگی، شفاف سازی و پاسخگو بودن مدیران موثر باشد و در نظام اسلامی باید همه مدیران پاسخگو باشند.

وی افزود: به نظر بنده رسانه، یک برکت برای سالم بودن دستگاه است که برای سلامت سازی محیط می تواند نقش بسیاری داشته باشد.

صادقی با اشاره به تعامل خوب با رسانه ها، تصریح کرد: انتظار داریم نقد رسانه نیز منصفانه و در جهت بهبود عملکرد دستگاه ها باشد؛ ماموریت ما در کمیته امداد کاملا مشخص و شفاف است و هیچ جای ابهامی ندارد.

وی بیان کرد: هدف ما در کمیته امداد محرومیت زدایی است و برای رسیدن به این هدف باید از ظرفیت های استان، اشخاص حقیقی و حقوقی به خوبی استفاده کنیم و نباید فقط نگاه این باشد که محرومیت در جنوب استان وجود دارد، زیرا در همین حاشیه شهر کرمان فقر و محرومیت وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه گفت: در سطح استان 98 هزار خانواده با جمعیتی حدود 232 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند و افراد متقاضی و پشت نوبت زیادی نیز وجود دارد.

وی افزود: قریب به 54 هزار مورد از خانواده های تحت حمایت، زنان سرپرست خانوار هستند که از این تعداد 15 هزار نفر خانم کمتر از 45 سال سن دارند و عمده آنها سرپرست خانواده شان فوت شده است.

صادقی اظهار کرد: یکی از محوری ترین کارهایی که امداد دنبال می کند و سیاست همیشگی امداد بوده، توانمند کردن خانواده ها از طریق اشتغال، کارآفرینی و کارآموزی است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد سرفصل های خدماتی بسیاری برای خانواده ها دارد و تقویت بحث فرهنگی خانوارها برای ما اهمیت زیادی دارد و مهم ترین برنامه ای که در استان کرمان دنبال می کنیم، اشتغال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان در سال گذشته با اعتباری بیش از 67 میلیارد تومان، 5 هزار و 510 شغل برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد ایجاد شده است، اظهار کرد: تعامل خوبی با دستگاه های مختلف وجود دارد و در همین راستا یکی از سرفصل ها مبنی بر این است در صورتی که واحدی یک نفر از فرزندان مددجویان را مشغول به کار کند، کمیته امداد بیمه دو سال وی و هزینه های آموزش فنی و حرفه ای را پرداخت می کند.

وی درادامه با اشاره به برنامه های کمیته امداد در عید فطر افزود: اولویت پرداخت فطریه، نیازمندان هستند و عمده نیازمندان شناسایی شده، تحت پوشش کمیته امداد هستند و افراد تاثیر گذار از جمله ائمه جمعه و جماعات اعلام کرده اند که اولویت پرداخت فطریه به کمیته امداد است.

صادقی تصریح کرد: مردم استان کرمان می توانند با شماره گیری #1*8877* از طریق تلفن همراه و یا واریز وجوه به شماره حساب بانک تجارت 2203136105 زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

وی بیان کرد: 500 پایگاه ثابت و سیار در سطح استان کرمان برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید خواهیم داشت و 213 هزار پاکت جمع آوری فطریه نیز توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به وجود 45 پایگاه در شهر کرمان اظهار کرد: سال گذشته بیش از 500 میلیون تومان فطریه در استان کرمان توسط کمیته امداد جمع آوری شده است و فطریه هر منطقه در همان منطقه هزینه خواهد شد.

وی افزود: از هر نهاد، دستگاه و موسسه ای که در راستای محرومیت زدایی و رفع فقر با کمیته امداد همکاری کند، استقبال و از ظرفیت آنها استفاده می کنیم.