کد خبر: 81202

رئیس ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از روز شنبه سوم مهر بیشترین موارد نارضایتی مردم در امر ثبت‌نام دانش‌آموزان را اعلام کرد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم/علی زرافشان در نشست خبری، اظهار داشت: امسال شاهد استقرار پایه دهم در نظام آموزش و پرورش هستیم.

وی افزود: کار ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس آغاز شده است و با توجه به استقرار پایه دهم و برخی تغییرات در سامانه سناد، ثبت اطلاعات دانش‌آموزان در این سامانه با تأخیر صورت گرفت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تا روز گذشته اطلاعات دو میلیون و 224 هزار و 651 نفر در سامانه سناد ثبت شد.

زرافشان ادامه داد: حضور خانواده‌ها برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه‌های اول دبستان، هفتم و دهم ضروری است و کار ثبت‌نام سایر دانش‌آموزان که میان پایه هستند توسط مدیران انجام می‌شود.

وی مطرح کرد: دستورالعمل ثبت‌نام سال تحصیلی 95-96 به استان‌ها ارسال شده است و براین اساس روز چهارشنبه 31 شهریور دانش‌آموزان کلاس اولی به مدرسه رفته و روز شنبه سوم مهر آغاز بازگشایی مدارس است چرا که اول مهر روز پنجشنبه بوده و در این روز مدارس تعطیل هستند.

رئیس ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش بیان کرد:در دستورالعمل ثبت نام ذکر کرده‌ایم مدیران همکاری لازم را با کارمندان داشته باشند تا آنها بتوانند فرزندان خود را در مدرسه نزدیک به محل کار خود ثبت‌نام کنند.

زرافشان با اشاره به نظارت بر امر ثبت‌نام، گفت: بیشترین نارضایتی و شکایت مردم در ثبت‌نام مربوط به عدم توجیه مسئولان ثبت‌نام مدرسه نسبت به قوانین و مقررات است.

 

ادامه اخبار