کد خبر: 81244

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی قضایی دادگستری خبر داد:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی قضایی دادگستری کل استان کرمان گفت: تدوین بخش حقوقی و قضایی برنامه‌ی ششم توسعه‌ی استان کرمان یکی از برنامه‌های اصلی این معاونت در سال‌جاری به‌شمار می‌رود.

به گزارش کرمان خبر  مهدی بخشی پی‌گیری راهبردها و برنامه‌های رییس‌کل دادگستری استان از جمله کاهش پرونده‌های موجود، کاهش اطاله‌ی دادرسی، کاهش جمعیت کیفری زندانیان، مختومه‌کردن پرونده‌های مسن و رسوبی و پالایش پرونده‌های مشمول پالایش را از دیگر برنامه‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه‌ی قضایی دادگستری کل استان کرمان دانست.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تخصیص اعتبار از تهران در سال 94، جهت تعمیرات و تجهیزات دادگستری استان، پی‌گیری ویژه‌ی این موضوع و وصول مطالبات 94 نیز در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: هم‌کاری در برنامه‌ریزی به‌منظور راه‌اندازی دوره‌ی آموزشی کارآموزان قضایی که با سعی وافر و همت رییس‌کل دادگستری استان در آینده‌ی نزدیک در استان شروع خواهد شد نیز در این معاونت پی‌گیری می‌شود.
بخشی پی‌گیری طرح‌های ساختمانی نیمه‌تمام در استان کرمان را از دیگر اولویت‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه‌ی قضایی دادگستری برشمرد.
وی پیش‌گیری از وقوع جرم را مبتنی بر پیش‌بینی، شناسایی و ارزیابی خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای از بین بردن یا کاهش آن دانست و ادامه داد: همان‌طور که در ماده شش قانون پیش‌گیری از وقوع جرم بیان شده، در بدو امر نیاز به یک تحقیق و مطالعه ویژه و عمیق درباره‌ی علل وقوع جرم و راه‌های پیش‌گیری از آن توسط هر یک از قوا و با استفاده از سازوکارها و ساختارهای خود ضروری است.

 

ادامه اخبار