کد خبر: 81263

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید بر اینکه باید حرکت عمومی از سوی نهادهای فرهنگی و مسوولان اجرایی برای پرداخت مالیات صورت بگیرد، تصریح کرد: باید مسئله مالیات برای مردم روشن و تبیین شود چرا که پرداخت مالیات به نفع خود مردم است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از ایسنا/"آیت الله "سید یحیی جعفری" صبح امروز 21 تیرماه در دیدار مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با تشکر از دست اندر کارانی که برای وصول مالیات تلاش می کنند، گفت: در تمام کشورها بخش عمده بودجه از مالیات تامین می شود اما متاسفانه فرهنگ مالیات در ایران برای جامعه روشن نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان با بین اینکه عده ای این سوال را مطرح می کنندکه آیا کسی که مالیات پرداخت می کند باید خمس نیز بپردازد یا خیر؟ گفت: مالیاتی ارتباطی با خمس ندارد و خمس واجب شرعی است و همه مسلمانان باید سال خمسی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید حرکت عمومی از سوی نهادهای فرهنگی و مسوولان اجرایی برای  پرداخت مالیات صورت بگیرد، تصریح کرد: باید ماسله مالیات برای مردم روشن و تبیین شود چرا که پرداخت مالیات به نفع خود مردم است.

آیت الله جعفری با بیان اینکه بسیاری از مردم با واجب شرعی و دینی خود آشنا نیستند و این بعد دینی مردم ضعیف مانده است،  با اشاره به اینکه پرداخت مالیات از زمان پیامبر اسلام و حضرت علی(ع) مطرح بوده، افزود: فرهنگ مالیاتی باید برای مردم نهادینه شود و مالیات پولی است که دولت طبق قوانین از مردم می ستاند.

امام جمعه کرمان به مساله فرار مالیاتی نیز اشاره و بیان کرد: باید هم و غم مسوولان این باشد که از مردمی که توانایی دارند مالیات گرفته شود و اجازه فرار مالیاتی به کسی ندهند.

وی همچنین تاکید کرد: مسوولان و مردم باید آینده نگری داشته باشند تا بدانند 20 سال آینده کرمان چگونه اداره شود.

به گزارش ایسنا، در این دیدار نیز "محمد سلمانی" مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با تشکر از درایت و نگاه نماینده ولی فقیه در استان نسبت به مساله مالیات اظهار  کرد: باید حق الناس هم از طرف دولت و هم مردم رعایت شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان بر عدالت مالیاتی تاکید کرد و گفت: با مساله فرار مالیاتی مبارزه می کنیم و نمی‌گذاریم حقی ضایع شود.