کد خبر: 81265

معاون استاندار کرمان عنوان کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با بیان اینکه توسعه پایدار بحث روز استان است، تصریح کرد: هر چه در رابطه با توسعه اقتصادی استان تبادل نظر بیشتری صورت گیرد، مطمئنا گام های بهتری را می توان برداشت.

به گزارش کرمان خبر  "محمدرضا فتوت" در کارگاه آموزشی همکاری مشترک کرمان و ایالت باواریا آلمان در زمینه انتقال تجربیات توسعه‌ای افزود: پتانسیل های معدنی و صنایع فرآوری آن و همچنین صنعت و کشاورزی استان به ویژه کشت های ارگانیک، امکان همکاری بین کرمان و باواریا را افزایش خواهد داد و همچنین مناطق گردشگری و زیرساخت های موجود آن، سرمایه های اجتماعی و نیروهای انسانی استان از ویژگی های بارز استان است. 

وی با تاکید بر اینکه از هر برنامه، همکاری و تبادل نظر برای توسعه استان استقبال می کنیم، گفت: در دو سال اخیر حضور بخش خصوصی در فعالیت های استان پررنگ تر شده و اتاق کرمان در این زمینه بسیار فعال بوده است.

در ادامه عضو هیات رییسه اتاق کرمان، روابط بین کرمان و ایالت باواریا را دارای ویژگی های خاص عنوان و بیان کرد: روابط بین کشورها همیشه درگیر بروکراسی های سیاسی بوده اما روابط بین دو استان می تواند خارج از این بروکراسی های سیاسی باشد.  

"محسن رشیدفرخی" اظهار کرد: استان کرمان دارای ویژگی های منحصر به فردی است که با سایر استان های ایران و حتی برخی کشورها رقابت می کند و از سوی دیگر روابط ایران و آلمان در طول تاریخ همیشه دوستانه بوده است.

وی گفت: باواریا یک قطب صنعتی است و استان کرمان نیز به دلیل داشتن پتانسیل های موجود و موقعیت های خود چاره ای جز صنعتی شدن ندارد و با وجود مشکل کم آبی، بتدریج به سمت صنعتی شدن پیش می رود. 

رشیدفرخی، با اشاره به اینکه باواریا می تواند شریک تجاری خوبی برای کرمان باشد، افزود: استاندار و معاونان وی در استان درک بسیار خوبی از فضای کسب و کار فعلی دارند و همین مسئله باعث می شود بخش خصوصی را بیشتر درک کنند.

 در این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و ایالت باواریا برای مشارکت دانشگاه در پروژه های تحقیق و توسعه صنعت به امضا رسید.