کد خبر: 81267

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بارها گفته ایم آنچه اتفاق می افتد، محصول بی تدبیری و خمودگی مدیران است و در این مسئله نباید تردید کرد و در زمینه این اراضی، واگذاری ها برخلاف ضوابط بوده است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از ایسنا/ "یداله موحد" صبح امروز 21 تیرماه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان اظهار کرد: بحث تصرفات غیرقانونی 310 هکتار اراضی ملی در پلاک 741 بخش 45 کرمان واقع در شهرستان جیرفت توسط اداره کل اطلاعات پیگیری شده است.

وی افزود: بارها گفته ایم آنچه اتفاق می افتد، محصول بی تدبیری و خمودگی مدیران است و در این مسئله نباید تردید کرد و در زمینه این اراضی، واگذاری ها برخلاف ضوابط بوده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه گزارش پیگیری مصوبات جلسه قبل از جمله پرونده اراضی تصرف شده در حاشیه کرمان توسط فردی به نام «علی کامیاب» ارائه شد و در جلسه اعلام شد  کل اراضی مورد ادعا این فرد دولتی و اراضی ملی است و سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.

"احمد آبیار" مدیرکل بازرسی استان کرمان نیز در زمینه پیگیری مصوبات جلسه قبل گفت: در رابطه با بحث کاروانسرای وکیل، بحث فاجعه آمیزی وجود دارد که به ضعف مدیران مرکز بر می گردد.

وی افزود: این پروژه دو قرارداد دارد که شرکت طرف قرارداد، علیه سازمان توسعه گردشگری(میراث فرهنگی) شکایت کرده و در حالی که روال طی شده مشخص نیست، و منجر به این می شود که میراث فرهنگی میلیارد تومان بابت عدم انجام تعهدات به شرکت پرداخت کند.

"موحد" رییس کل دادگستری استان کرمان در پایان این جلسه گفت: باید با پیگیری سازمان بازرسی، در اسراع وقت رفع تصرف از کاروانسرا و واگذاری به میراث فرهنگی صورت بگیرد.