کد خبر: 81275

: تصادفات مرگبار در جاده ها بیشتر به دلیل انحراف به سمت چپ و سبقت غیرمجاز صورت می گیرد و در لحظه ای کوتاه یک تصادف مرگبار را رقم می زند.

به گزارش کرمان خبر /سرهنگ یوسف نجفی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تصادفات مرگبار در جاده ها بیشتر به دلیل انحراف به سمت چپ و سبقت غیرمجاز صورت می گیرد و در لحظه ای کوتاه یک تصادف مرگبار را رقم می زند.

وی واژگونی و خروج از جاده را ناشی از بی احتیاطی راننده دانست و گفت: خودروهای پژو و پراید که ضریب ایمنی پایینی نسبت به سایر خودروها دچار حادثه با تلفات جانی می شوند.

سرهنگ نجفی آمار تصادفات پلیس راه شمال و جنوب استان را در سه ماهه اول سال ۹۵ در سطح جاده های استان کرمان را به این ترتیب عنوان کرد که  ۱۰۸ فقره تصادف منجر به فوت شده و ۵۷۱ فقره تصادف منجر به جرح شده است که طبق گزارش سازمان پزشکی قانونی ۱۶۴ نفر فوت شده است.

وی گفت: ۸۹۰ نفر نیز در جاده های استان کرمان دچار جراحت شده اند که علیرغم اینکه این عدد بزرگ است اما نسبت به سه ماهه اول سال قبل با ۱۹۵ نفر کشته نسبت به امسال ۳۱ نفر یعنی معادل ۱۶ درصد کاهش داشته ایم.

وی تعداد تصادفات فوتی اتفاق افتاده را در سه ماهه اول امسال  ۱۳ فقره  و سال گذشته را ۱۲۱ فقره اعلام کرد که معادل ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

سرهنگ نجفی ادامه داد: تعداد افراد مجروح در تصادفات نیز در سه ماهه اول سال ۳۳ نفر بوده که نسبت به سه ماهه سال گذشته چهار درصد کاهش داشته ایم.

وی سرجمع تعداد تصادفات منجر به فوت و جراحت را ۶۷۹ فقره اعلام کرد و گفت: از این ۳۲۸ فقره معادل ۴۹ درصد از نوع واژگونی و خروج از جاده و واژگونی  بوده است.