کد خبر: 81321

فرمانده هوانیروز کرمان:

امیر فهیمی خامنه گفت:به دنبال یک پروژه مشترک با جهاد دانشگاهی برای اولین بار در بحث دکترینال می باشیم تا بتوانیم داکترین ذهن بنیاد را برای همه جا استفاده نماییم.

 سرهنگ دکتر خلبان "امیر فهیمی خامنه " در بازدید از جهاددانشگاهی استان کرمان با ابراز خرسندی از اقدامات گسترده جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: به دنبال یک پروژه مشترک با جهاد دانشگاهی برای اولین بار در بحث دکترینال می باشیم تا بتوانیم داکترین ذهن بنیاد را برای همه جا استفاده نماییم.

وی با اشاره به اینکه، نیاز به اقدامات راهبردی برای اجرایی کردن ذهن بنیاد داریم، افزود: باید مسیرها و چهارچوب این الگوریتم را برای هر رشته مشخص کنیم. بطوریکه نیازمند زیرساخت هایی هستیم تا بتوانیم این مسیرها و چهارچوب ها را دنبال کرده و به مرحله عملیاتی دست پیدا کنیم.

فرمانده هوانیروز استان کرمان با بیان اینکه، اگر قصد داریم که بصورت بنیادی وارد عمل شویم، نیازمند فکر اساسی در این زمینه هستیم، تصریح کرد:  باید از داکترین ذهن بنیاد برای رسیدن به اهداف استفاده کنیم. بطوریکه باید اکنون بررسی کنیم که چه خلاها و مشکلاتی در کشور وجود دارد و در صدد برطرف کردن نقاط ضعف آنها باشیم.

وی با اشاره به مواردی که هوانیروز می تواند با جهاد دانشگاهی بصورت مشترک اقداماتی را انجام دهد، عنوان کرد: کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در بررسی لیزر سلاح، بررسی سیستم رادیویی، بررسی سیستم الکتریکی و باطری، نصب سامانه GPS در هلیکوپتر، برگزاری کلاس های آموزشی و ... از جمله این همکاری ها می باشد.

فهیمی خامنه در ادامه به سایر کارهای مشترکی که می توان با جهاد دانشگاهی استان کرمان انجام داد، اشاره کرد و افزود: راه اندازی شعبه ای از مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی در شهرک هوانیروز، طرح هایی در خصوص زیبا سازی و فضای سبز شهرک هوانیروز، بحث های آکادمیک، تبادل تجربیات و بحث های نظری، مطالعه و بررسی آبیاری تحت فشار، همکاری در طرح های صنعتی کشاورزی، ایجاد محیط های آزمایشگاهی، استفاده از کلنیک دندان پزشکی و پزشکی جهاد دانشگاهی از جمله این موارد می باشد.

فرمانده هوانیروز کرمان در پایان خاطر نشان کرد: علم بنیاد همه کارهای علمی، پژوهشی و اجرایی است و جهاددانشگاهی استان کرمان به خوبی از این مقوله استفاده کرده و به جرات می توان گفت که جهاد دانشگاهی علم را به خدمت گرفته است.