کد خبر: 81324

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با بیان اینکه برخی می خواهند برای خوب معرفی کردن شرایط، صورت مسئله را پاک کنند که من فکر می کنم این خیانت به کشور است، بیان کرد: خدمت اساسی به جامعه این است که واقعیت های اجتماعی را بپذیریم، آنها را شناخته و در حد توان حلشان کنیم نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم.

به گزارش کرمان خبر به نقل از ایسنا /"حسین چناریان" صبح امروز 27 تیرماه در افتتاحیه مرکز حمایتی – آموزشی کودک و خانواده موسسه خیریه "بچه های آفتاب" در کرمان اظهار کرد: ارزش این نوع کارهای زمینه ای و بسترهای ارزشمندی که برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی یا ساماندهی و اصلاح رفتارهای نابسامان اجتماعی انجام می شود، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه این کارها امیدوارکننده، بسترساز و آینده ساز است، افزود: باید بپذیریم در جامعه ای زندگی می کنیم که امروز گرفتار مسائل متعدد اجتماعی است و تفاوت و میزان مسائل اجتماعی کشور ما و کشورهای پرمسئله با جایی که مسائلشان کم شده، این است که آنها مسائل را شناخته و آنها را حل کرده اند.

چناریان با بیان اینکه برخی می خواهند برای خوب معرفی کردن شرایط، صورت مسئله را پاک کنند که من فکر می کنم این خیانت به کشور است، بیان کرد: خدمت اساسی به جامعه این است که واقعیت های اجتماعی را بپذیریم، آنها را شناخته و در حد توان حلشان کنیم نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان گفت: بحث کودکان خیابانی، کودکان کار، زنان خیابانی و ... واقعیت هایی است که باید برای حل آنها تلاش کنیم و زمانی که حاشیه شهر پر شد و به سرعت آسیب دید، دلیلش این بود که نخواستیم واقعیت را بپذیریم.

وی افزود: اینکه همه مشکلات را هم به گردن دولت بیندازیم اشتباه است، مشکل این است که ما هنر نداریم مردم را به کار گرفته و سازمان های مردم نهاد اجتماعی را توسعه و مشارکت بدهیم، مشکل است.

چناریان تصریح کرد: در حال حاضر این رویکرد به وجود آمده و باید به سمتی برویم که ساختارهای موردنیاز شناخت مسائل اجتماعی و توانمندسازی های اجتماعی را انجام بدهیم که خدمت بزرگ و یک ضرورت است.

 در ادامه این مراسم "قلی زاده" مدیر مرکز حمایتی – آموزشی کودک و خانواده کرمان نیز در این مراسم گفت: از سال 88 فعالیت موسسه خیریه بچه های آفتاب به صورت غیررسمی آغاز شده و سال 92 مجوز را دریافت کرده است.

وی افزود: جای خالی آموزش در بین بچه های محروم خیلی احساس می شد و با توجه به مسئله پرورش در کیفیت زندگی همه ما تاثیر زیادی دارد و سعی کردیم با برنامه ریزی های آموزشی در حد توان این خلاء را پر کنیم و کارمان را از مراکز شبه خانواده آغاز کردیم.