کد خبر: 81485

مدیر پروژه های قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان با بیان اینکه حجم کار بسیار سنگین است ، گفت: تکمیل پروژه ها با پی گیری های انجام شده از 24 ماه به 18 ماه تقلیل یافت و تاکنون پل شهید بادپا 43 درصد و پل شهید ...

به گزارشکرمان خبر به نقل از آرمان کرمان، موسی نجفی در گفتگویی در رابطه با اینکه مردم کرمان اظهار می دارند که پروژه های سطح شهر  پیشرفت ندارد، ابراز داشت: متاسفانه مردم کرمان فکر می کنند کار تمام نمی شود، در صورتی که  از روز اول برای میدان آزادی ۲۴ ماه برای اتمام گذاشته شد که با پی گیری هایی که  از طرف شهردار، استاندار و شورای شهر انجام گرفت  این مدت به ۱۸ ماه تقلیل پیدا کرد.

84f0a3a5ad294c1faadb931986925079.png

meh_1466589689

وی گفت: امروز دوشنبه (۱۱ مرداد ماه ) که در خدمت شما هستم ۴۲۸ روز تا انتهای کار باقی مانده است وبا  پی گیری هایی که از طرف شهردار انجام می شود قرار است تا ۲۲ بهمن در میدان آزادی آماده بازگشایی و بهره برداری  می شود.

مدیر پروژه های قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان ، با بیان اینکه از نظر آماری چرا چند کار با هم  شروع شده است ، افزود: در تمام جبهه های کاری که انجام می شود پیمانکاران مختلفی دارد یعنی در هر قسمت کسی که حفاری انجام می دهد با کسی که آمارتوربندی می کند  پیمانکارانی هستند که کار را به صورت همزمان انجام می دهند.

پروژه میدان ولی عصر ۱۲ ماهه به اتمام می رسد

نجفی عنوان کرد: به هر حال قرار شد که طی ۲۴ ماه پروژه ها انجام شود که با پی گیری های انجام شده از طرف مسئولین برخی از پروژه ها از جمله میدان ولی تا ۱۲ ماه حتی کمتر نیز به اتمام خواهد رسید.

وی در رابطه با تقاطع ابوذر اذعان داشت: در تقاطع ابوذر (شهید الله دادی) بعضی از کارها خیلی سنگین است دو تا ستونی که دیده می شود یکی از بزرگترین پل هایی هستند که  در سطح ۳ انجام می شود و ارتفاع آنها به ۲۲ متر می رسد که  کار بر روی آن سنگین است،  آرمارتور بندی و قالب بندی بسیار سخت است .

نجفی با اشاره به اینکه ما نه تنها از برنامه عقب نیستیم بلکه جلوتر هم هستیم ، بیان داشت: به جز پل شهدای خلبان (غدیر ۲ ) کل پروژه ها  از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار هستند .

وی افزود: پروژه ها براساس برنامه پیش می رود و حتی برخی از آنها نیز زودتر از موعد به پایان می رسد.

1811830

حجم کار بسیار سنگین است مردم باید این سختی را از نزدیک نظاره کنند

مدیر پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان ، مبنی بر اینکه مردم معترضند که کارگران را پای کار نمی بینند، بیان داشت: بسیاری از کارها ، شمع در عمق ۶۲ متر حفاری و بتن ریزی انجام می شود که بسیار کار سنگین است و این را باید از نزدیک نظاره گر بود تا به سختی کار پی برد.

نجفی با بیان اینکه کل پروژه های خاتم براساس  برنامه زمانبندی شده  انجام می گیرد، عنوان کرد: در خصوص تولید سگمنت ها (قطعاتی که بر روی پل انجام می شود)  تمام پروژه ها در سراسر کشور به طور دائم رصد می شود علاوه بر اینکه ما عقب نیستیم بلکه جلوتر هم هستیم چون مسائل فنی خیلی پیچیده ای در کارگاه های کرمان وجود دارد که متاسفانه در این زمینه اطلاع رسانی کم رنگ بوده است و این در حالی است که ما داریم به سرعت کار را انجام می دهیم.

photo_2016-01-09_09-24-47

پیشرفت پروژه ها از طریق بیلبردهای سطح شهر به مردم اطلاع رسانی می شود

وی همچنین در رابطه با اطلاع رسانی از پیشرفت پروژه ها از طریق بیلبرد ها و تلویزیون های شهری در سطح شهر اذعان داشت: این عمل در سطح شهر اتفاق افتاده است در کنار پارک شورا از روند فیزیکی پروژه ها به طور دائم اطلاع رسانی می شود و یا بیلبردها با تاریخ هایی که اعلام می شود در سطح شهر نصب می شوند ، همچنین از طریق روابط عمومی شهرداری کرمان و همکاری صدا و سیما این اطلاع رسانی انجام می شود.

نجفی در پاسخ به این سوال که مردم کرمان عنوان می کنند که شهر کرمان در مقایسه با سایر شهرهای کشور از امکانات خوبی از جمله پل روگذر و مترو برخوردار نیست ، افزود: متاسفانه با چنین مسائل و مشکلاتی روبرو هستیم و این در صورتی است که این طور پروژه هایی می بایست چندین سال قبل انجام می گرفت.

ما از برنامه در پل سیدی خیلی عقب هستیم سعی می کنیم جبران شود

وی همچنین به خبرنگار ما در رابطه با اینکه مردم از رها شدن پل سیدی معترض هستند و در این محل گرد و خاک بسیار زیاد است و همینطور تصادفات زیادی رخ می دهد ، بیان داشت:  ریزدانه ها و گرد و غبار در تمام سطح کرمان وجود دارد و علی الخصوص در نزدیک پروژه ها این امر یک چیز طبیعی ست.

نجفی با بیان اینکه  در رابطه با این  پل رایزنی کردیم که تیرباکس ها زودتر ساخته شود، ابراز داشت: دهنه اول و دوم ساخته و نصب شده است و  دهنه سوم در حال سنگ بلاس و رنگ است که در نهایت دهنه های شش و هفت ورق ها خریداری و برش کاری روی آنها در حال انجام است  و دهنه ۴۲ متری وسط که از لحاظ حجم کار بسیار سنگین است ورق های مورد نیازآن  در حال خریداری ست.

وی گفت: ما از برنامه در پل سیدی خیلی عقب هستیم سعی می کنیم در ماه های آینده جبران کنیم انشاء الله مهر ماه تیرباکس ها ساخته شده و نصب می شوند و از ابتدای آبان ماه عملیات بتن ریزی از عرشه دال و عرشه پیشدار شروع خواهد شد.

کلیه پروژه ها با مطالعه و برنامه همراه بوده است

نجفی در رابطه با همزمان بودن پروزه ها چه توجیهی می تواند داشته باشد وآیا این پروژه ها با مطالعه و برنامه شروع شده است، اذعان داشت: کل پروژه هایی که باید در سطح شهر شروع شود ابتدا طرح ترافیکی آن در کارگروه ترافیک شهرستان مطرح می شود و پس از اینکه مصوبات  طرح اولیه پذیرفته شد  به  شورای ترافیک می رود و در آنجا مطرح می شود و تمام گرای های ترافیکی آن مطرح می شود و اگر میدان آزادی تا ۴ راه سمیه ، از امیر کبیر تا میدان آزادی، تقاطع شهید بادپا با ابوذر طوری انتحاب شده که تا حد امکان مشکلات ترافیکی نداشته باشد.

وی ابراز داشت: میدان آزادی به تنهایی یک پروژه تعریف شده نیست بلکه  خیابان استقلال،  بهمنیار و بولوار جمهوری با هم یک پروژه را تشکیل می دهند و ما نمی توانیم ابتدا خیابان بهمنیار را شروع کنیم در صورتی که اتصال اینها  به هم در یک جا صورت می گیرد که آن اتصال در حال انجام است.

نجفی افزود: فکر نکنم پروژه هایی که شروع شده تاثیر آنچنانی روی هم بگذارد در ضمن اینکه از نظر مقرون به صرفه بودن پروژه برای ما مهم است و هم از نظر زمانی تایید شده که هر کدام ازنظر زمانی تاثیری روی هم نخواهد داشت.

برای هر کدام از  کارهای پروژه پیمانکار جداست

مدیر پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان گفت: برای هر کدام از کارهای پروژه پیمانکار جدا دارد که هر کدام کار خود را به طور مجزی ولی همزمان انجام می و هیچ پروژه ای روی پروژه  تاثیر ندارد.

پل شهید بادپا ۴۳ درصد، پل ابوذر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند

وی در رابطه با پیشرفت چند درصدی پروژه ها، ابراز داشت:  پل شهید بادپا در حدود ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تعداد شمع و  فونداسیون بطور کامل انجام شده است و از تعداد پارت ها  که جمعا ۴۹ پارت باید انجام شود ۲۷ پارت ریخته شده است. پل  ابوذر  از مجموع کل شمع ها ۱۰۰ درصد ریخته شده و فوندانسیون ۷۵ درصد و پیشرفت فیزیکی آن  ۴۰ درصد است .

پروژه-های-خاتم-(18)

کمترین پیشرفت را پل غدیر ۲ با ۲۴ درصد پیشرفت فیزیکی

نجفی افزود: بدترین پروژه ای که در حال حاضر در مسیری نیست که برای مردم مزاحمت ایجاد کند پل غدیر۲ است که از ۳۹۰ شمعی که می بایست اجرا شود تنها  ۱۶۰ آن اجرا شده و فوندانسیون آن  ۲ درصد انجام شده و  پیشرفت فیزیکی آن ۲۴ درصد که کمترین پیشرفت در کل پروژه ها بوده است.

پل امیر کبیر در حال بررسی و شناسایی تاسیسات زیربنایی

وی در رابطه با پروژه امیرکبیر  گفت: کار به صورت گمانه زنی به خاطر شناسایی تاسیسات زیربنایی ، مثل آب، گاز و .. در حال انجام است .

ما نمی خواهیم پروژه های کرمان مثل تهران بی برنامه و خطرآفرین باشد

نجفی افزود: متاسفانه کل پروژه هایی که در طول سالیان  در کرمان انجام شده و نقشه هایی که ساخته شده در دسترس ما نیست و اتفاقی که در تهران در اثر ترکیدگی لوله گاز ایجادشد  ما نمی توانیم بدون اینکه قبلا شناسایی را انجام دهیم بیاییم حفاری را اجرا کنیم  که بسیار خطرناک است با اینکه نمایندگان کل شرکتها در محل حضور دارند  ولی با احتیاط حفاریها را به صورت دستی تا ۵/۵متر انجام می شود وسپس وارد بخش اصلی کار می شویم .

وی ادامه داد: قرار است کل پروژه ها تا ۲۴ ماه آینده به اتمام برسد که  برای تقاطع ولی عصر شمال به جنوب طی ۸ تا ۱۲ ماه انجام می گیرد.

پل شرف آباد در حال بازنگری ست

نجفی به پل شرف آباد نیز اشاره کرد و  عنوان داشت: مطالعات اولیه آن همراه با طراحی انجام شده و در حال بازنگری ست و غیر از اینکه یک دستگاه کانکس برای تشکیل  کارگاه و  نقشه برداری انجام می شود وهنوز کار اجرایی انجام نشده است.

مترو کرمان یکی از ده پروژه ای است که مطالعات اولیه آن در حال بررسی است

مدیر پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در استان کرمان با بیان اینکه مترو کرمان جزو پروژه هایی بود که  به قرارگاه خاتم واگذار شده است، ابراز داشت:  از ۱۰ پروژه سطح شهر کرمان  ۹ تقاطع غیر هم سطح و یک مترو بود که قرارگاه خاتم سپرده شد که مترو شهر کرمان مطالعات اولیه آن که بسیار سنگین است در حال انجام است.

آرمان کرمان : پروژه ها براساس برنامه پیش می رود و مردم نباید نگران ظواهر باشند زیرا برنامه ها طبق روال خود پیش می رود.

گزارش: مهین نامجو خبرنگار