کد خبر: 81559

شهردار کرمان گفت:فقط محدودیت های میراث فرهنگی باعث این شیب شده بود و نه چیز دیگری چرا که این طرح دارای مشاوره بوده است.

پس از مشکلات فراوان واعتراضات مردم به دلیل شیب تند زیر گذر گنبد جبلیه واعلام اعمال محدودیت از سوی سازمان میراث فرهنگی شهردار کرمان اعلام کرد که اگر همکاری مسئولین  سازمان میراث فرهنگی صورت بگیرد اصلاح شیب در این نقطه اجرایی خواهد شد که خوشبختانه طی یک عملیات اصلاحی در  دو روز بحمدالله حاصل شد.

بعد از این صحبت های شهردار کرمان، محمود وفایی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان اعلام کرده بود که میراث فرهنگی با اصلاح شیب تند زیرگذر گنبد جبلیه مخالفتی ندارد و شهرداری کرمان می تواند در راستای آسایش، رفاه و رضایتمندی مردم و نیز اصلاح پروژه زیرگذر گنبد جبلیه اقدام عمرانی انجام دهد.

" علی بابایی" شهردار کرمان فقط محدودیت های میراث فرهنگی باعث این شیب شده بود و نه چیز دیگری چرا که این طرح دارای مشاوره بوده است.

وی با بیان اینکه بعد از پیگیری رسانه ها و موافقت میراث فرهنگی، طبق وعده ای که داده بودیم 2 روزه شیب این زیر گذر را اصلاح کردیم، ادامه داد: همچنین در این فرصت اجرای راست گردهای این تقاطع با جدول های جدید در حال انجام است.
 
شهردار کرمان با بیان اینکه اکنون زیرگذر گنبد جبلیه با شیب استاندارد قابل استفاده است و مشکلی برای شهروندان در این زیرگذر نیست، خاطر نشان کرد: مقرر کرده ایم المانی نیز در تقاطع گنبد جبلیه نصب شود که با هماهنگی های انجام شده در آینده ای نزدیک این المان نیز نصب می شود.

بابایی گفت: همزمان با انجام این کار زیباسازی بدنه پل نیز توسط واحد زیباسازی شهرداری در حال انجام است.

وی در خصوص شیب این زیرگذر در ضلع شرقی نیز بیان کرد: کارشناشان در حال بررسی هستند تا اگر از نظر فنی مشکلی نداشته باشد و به قطع درخت برنخوریم عملیات اجرایی آن را آغاز می کنیم.