کد خبر: 81608

کارناوال دوچرخه سواری با حضور امام جمعه برای حل اعتیاد!

قرار است کارناوال سلامت با موضوع فرهنگسازی برای پیشگیری از اعتیاد و ایدز از کرمان به سمت تهران رکاب بزند. در این کارناوال یک تیم 8 نفره (متشکل از خانم‌ها و آقایان) حضور دارند که ظاهراً با انجام عمل منکر رکاب زنی توسط خانم‌ها؛ می‌خواهند به امر فریضتین (امر به معروف و نهی از منکر) بپردازند. این کارناوال مسیر کرمان تا تهران را رکاب می‌زند و ضمن ورود به شهرهای مسیر، مراسم استقبال برگزار می‌شود و اعضای تیم با اجرای نمایش به رسالت خطیر خود می‌پردازند.

ظاهراً قرار است در مراسم بدرقه که دهم شهریور در کرمان برگزار می‌شود، امام جمعه را برای بدرقه هماهنگ کنند تا به این ترتیب به این کار وجهه‌ی قابل قبولی از نظر شرعی بدهند.

از طرفی مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان اعلام کرده می‌توانیم در آینده این برنامه  را منطقه‌ای در خاورمیانه هم اجرا کنیم.

ولی به زعم نگارنده با وجود آفتاب تابان برجام، لزومی ندارد که مسئولین و تشکل‌های مردم نهاد بودجه و امکانات خود را صرف این برنامه‌ها کنند. برجام که به تعبیر دولتمردان قادر به حل همه‌ی مشکلات می‌باشد، حتما مشکلاتی نظیر ایدز و اعتیاد را هم به راحتی حل خواهد کرد.

(عکس تزئینی است.)