کد خبر: 81644

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طی دو ماه آینده بیمارستان قلعه‌گنج به طور کامل تجهیز می‌شود و در این بیمارستان نیازمند متخصص داخلی، زنان و زایمان و سونوگرافی هستیم.

به گزارش کرمان خبر، سید حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی ظهر امروز در آیین افتتاح بیمارستان 32 تختخوابی قلعه‌گنج اظهار داشت: خوشحالیم که کار احداث بیمارستان این شهرستان به اتمام رسیده است و تعدادی پزشک و ماما مشغول به کار هستند.

وی بیان داشت: طی دو ماه آینده این بیمارستان به طور کامل تجهیز می‌شود و نیازمند متخصص داخلی، زنان و زایمان و سونوگرافی در این بیمارستان هستیم.

قاضی‌زاده‌ هاشمی خاطرنشان کرد: قلعه‌گنج دارای محرومیت‌هایی از جمله آب و برق و ... است که کار ما هم متناسب با این محرومیت‌ها به جلو حرکت می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان نیز در حاشیه این آیین اظهار داشت: بیمارستان 32 تختخوابی قلعه‌گنج با اعتباری بالغ بر 9.5 میلیارد تومان در حوزه اداره‌کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان احداث شده است.

محمد ساردویی عنوان کرد: در این بیمارستان یک‌هزار و 200 مترمربع محوطه‌سازی شده است و 3 هزار و 500 متر زیربنا دارد.

وی افزود: ساختمان جانبی این بیمارستان نیز با 450 مترمربع توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال احداث است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قلعه‌گنج نیز در این آیین اظهار داشت: در این مرکز بهداشت 25 پزشک عمومی، 40 پرستار و ماما‌، 76 بهورز و 10 خانه بهداشت فعالیت دارد.

محمدباقر امیرشکاری ابراز داشت: در این راستا 3 میلیارد تومان اعتبار برای تأمین تجهیزات پزشکی هزینه شده است و 8 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز داریم تا این تجهیزات کامل شود.

وی افزود: اکنون خدماتی که در این بیمارستان به مردم ارائه می‌شود خدمات اورژانس و آزمایشگاه است و تلاش می‌کنیم که از انتقال بیمار به شهرستان‌های همجوار جلوگیری شود.

فارس