کد خبر: 81782

پیکر مطهر شهید "محمد شادمان‌ماهانی" با کاروان شهدای برائت از مشرکین پس از ۲۸ سال مفقودی به کرمان بر‌می‌گردد.

به گزارش کرمان خبر، شهید «محمد شادمان ماهانی» در 8 بهمن 1341 پا به دنیا گذاشت . وی پس از اخذ مدرک دیپلم اقتصاد، وارد دانشگاه افسری ارتش می‌شود. شهید شادمان‌ماهانی 4 سال به صورت داوطلب در منطقه کردستان در جبهه حضور پیدا کرده و آخرین بار در اسفند سال 66 به مرخصی می‌آید. این شهید والا مقام در سال 1367 در منطقه مریوان به آرزوی دیرینه‌اش رسید. وی با درجه نظامی ستوان دومی به شهادت رسیده و پیکر مطهرش مفقود می‌گردد.

وقتی خانواده شهید از او درخواست بیشتر ماندن در کنار آنها می‌کنند شهید در جواب می‌گوید: عید فطر است و بسیاری از رزمندگان دوست دارند در کنار خانواده باشند و امکان اینکه منطقه خالی از رزمنده و حمله دشمن شود هست و به همین دلیل برای آخرین بار با خانواده خود خداحافظی کرد و دیگر برنگشت.

شهید "محمد شادمان‌ماهانی" متاهل و دارای یک فرزند بود که پیکر مطهرش صبح شنبه 20 شهریور در قالب کاروان شهدای برائت از مشرکین به کرمان آمده و در جمع همرزمانش در گلزار شهدای کرمان آرام می‌گیرد.

سرهنگ ابوالحسنی، مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان گفت: در کاروان شهدای برائت از مشرکین، پیکر مطهر پنج شهید گمنام و یک شهید شناسایی شده وجود دارد که برای شرکت در مراسم دعای عرفه به کرمان می‌آیند.

وی عنوان داشت: شهدای گمنام بعد از مراسم به ستاد تفحص شهدا در تهران بر‌می‌گردند تا روند بررسی و شناسایی آنها تا نتیجه نهایی انجام شود اما شهید شناسایی شده که بنیاد شهید کرمان باید اطلاعاتش را در اختیار بگذارد بعد از دعای عرفه در گلزار شهدای کرمان مدفون می شود.