کد خبر: 81786

رژه بانوی پرچمدار کرمانی با لباس احرام

بانوی والیبالیست کشورمان، که چندی پیش درباره ایشان و هم کاروانی‌هایش صحبت کرده بودیم، بار دیگر باعث عزت ایرانیان علی الخصوص کرمانی‌ها شد.

بانوی والیبالیست کشورمان، که چندی پیش درباره ایشان و هم کاروانی‌هایشان صحبت کرده بودیم، بار دیگر باعث عزت ایرانیان علی الخصوص کرمانی‌ها شد.

بعد از اینکه بانوی کرمانی، خانم نعمتی، پرچمدار کاروان المپیک ایران بود؛ یک بانوی کرمانی دیگر به نام عشرت کردستانی پرچمدار کاروان پاراالمپیک ایران شد. عشرت کردستانی، جانباز ۵۰ درصدی است که در سن ۱۹ سالگی در منطقه شلمچه به مقام جانبازی نائل آمد و از سال ۱۳۸۵ وارد عرصه ورزش شد؛ هرچند که وی از قبل در عرصه والیبال فعال بود. 

این ورزشکار کرمانی در خصوص معلولیتش می‌گفت: سال ۸۱ به همراه تعدادی از دوستانم برای بازدید از مناطق جنگی به شلمچه رفتیم که متأسفانه در جریان این بازدید با انفجار مین مواجه شدیم که پای راستم را در این حادثه از دست دادم طبیعتاً بعد از این حادثه دچار مشکلات جسمی و روحی شدم اما یک روز تصمیم گرفتم از خانه بیرون بروم و ورزش را بهترین زمینه برای حضور در جامعه یافتم.

حال، او پس از اینکه نشان داد با چادر می توان در عرصه اجتماع فعال بود و هم برای کشور نیز افتخار آفرینی کرد، این بار در نقش پرچمدار کاروان ایران و با لباس احرام، بار دیگر به دفاع از ارزش‌های ایرانی-اسلامی پرداخت. وی با این کار یاد شهدای منا را که در سالگرد این فاجعه هم قرار داریم، گرامی داشت و با پوشیدن این لباس پیام مهمی به جهانیان ارسال کرد.

لازم به ذکر است طبق گزارش های واصله کاروان ایران، به شدت مورد تشویق تماشاگران داخل استادیوم قرار گرفته است.

13950618033630358596924

پس چه بهتر است که نهادهای ذی‌ربط، از وی تقدیر و تشکری در خور شأن انجام بدهند چرا که تقدیر از ایشان، تقدیر از حجاب و حق زن ایرانی است.

5124286_9315124275_359