کد خبر: 81910

منابع آگاه سیاسی از اختلاف نظر فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن با آمریکا در خصوص راه حل سیاسی بحران یمن خبر دادند و تأکید کردند نظر ولد الشیخ و سعودی‌ها به یکدیگر نزدیک است.

به گزارش کرمان خبر، همزمان با ورود «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن به ریاض، منابع عربستانی از وجود اختلاف نظر میان ولد الشیخ و آمریکا درباره راهکار سیاسی یمن خبر دادند.

شبکه خبری «راشا تودی»، گزارش داد در حالی که طرف‌های یمنی آماده از سر گیری دور تازه‌ای از گفت‌وگوهای صلح هستند؛ رسانه‌های سعودی تلاش کردند از اختلاف نظر ولد الشیخ و طرف آمریکایی سخن بگویند.

به گفته منابع آگاه آمریکا خواستار تشکیل دولت وحدت ملی با حضور انصار الله و حزب کنگره مردمی یمن است و اینکه توافقی میان طرف‌های یمنی صورت بگیرد تا طرف سومی مسئولیت نظارت بر عقب نشینی از شهرها را برعهده داشته باشد.

این در حالی است که دولت عربستان و عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به لزوم عقب نشینی انصار الله و کنگره مردمی یمن از شهرهای یمنی و خلع سلاح آنها پافشاری می‌کنند و معتقدند پیش از تشکیل دولت باید این اقدامات صورت بگیرد و نظر ولد الشیخ نیز به این ایده نزدیک تر است.

بر اساس گفته منابع سیاسی طرح جدید پیشنهادی ولد الشیخ شامل توافق کامل سیاسی، نظامی و امنیتی است و زمانبندی برای خروج نیروهای انصار الله از صنعا پیش از تشکیل دولت است.

فارس

ادامه اخبار