کد خبر: 81935

موحد:

رئیس شورای قضایی استان کرمان گفت: امر به معروف و نهی از منکر راهی موثر برای پیشگیری از جرایم و آسیب‌هاست و موجب دوام و قوام دستگاه‌ها می‌شود.

به گزارش کرمان خبر /یدالله موحدمدیرکل دادگستری کرمان  در  جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان کرمان اظهار داشت: قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان نظام دو وظیفه مهم را بر عهده دارد، اول اینکه آن چه رهبری تاکید کرده‌اند را برای ارتقای نظام سلامت اداری و قوه قضائیه به کار بندد و دنبال کند.

وی بیان داشت: در این راستان اگر بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در ساختار قوه قضائیه نهادینه کنیم به نظرات مقام معظم رهبری پاسخ داده می‌شود.

موحد افزود: عمل به مصادیق امر به معروف و نهی از منکر موجب حیات و حاکمیت ارزش‌های دینی و عقلانی در جامعه اسلامی و سازمان‌ها و نهادها می‌شود و بسیاری از آسیب‌ها را از بین می‌برد.

رئیس شورای قضایی استان کرمان اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر راهی موثر برای پیشگیری از جرایم و آسیب‌هاست و موجب دوام و قوام دستگاه‌ها می‌شود.

موحد عنوان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری وظایفی چون توجه به سیاست‌های کلان شورای امر به معروف و نهی از منکر کشور را بر عهده دارد. 

وی آسیب‌شناسی در دستگاه‌ها و شناخت اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: باید منابع انسانی را به‌کار گیریم تا برنامه‌ها به مرحله عمل در آید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه حمایت و تشویق آمران به معروف و ناهیان از منکر در دستگاه‌های اجرایی را امری مهم در توسعه امر به معروف و نهی از منکر دانست و خواستار ایجاد ساز و کارهای لازم در این زمینه شد.

موحد تصریح کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر ممکن است، مورد تعرض قرار گیرند، بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود که حمایت قانونی از این افراد صورت گیرد و قوانین لازم در این زمینه را هم داریم.

وی ادامه داد: برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید اجرا شود و بحث‌های نظارتی را هم در استان کرمان داریم و باید عملکرد اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بررسی شود.