کد خبر: 81942

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سوگواره احلی من العسل (قاسم بن الحسن) با حضور بیش از پنج هزار دانش آموز کرمانی در روز ششم محرم همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش کرمان خبر /حمیدرضا میرموسی در نشست شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: نهادینه کردن فرهنگ ولایتمداری، تولی، تبری، امر به معروف نهی از منکر، آشنایی نسل جوان با زندگینامه شهدا، حماسه آفرینی شهدای جوان کربلا، شهدای دانش آموز و ترویج روحیه استکبار ستیزی در بین نوجوانان و جوانان از جمله مهمترین اهداف برگزاری سوگواره احلی من العسل است.
وی اظهار کرد: بانگ 'لبیک یا حسین' ساعت 10 صبح ششم محرم در مدارس استان کرمان طنین انداز می شود و سوگواره احلی من العسل نیز در همان روز در مدارس سراسر استان برگزار خواهد شد.
میرموسی بیان کرد: آیین عزاداری دانش آموزان شهر کرمان همزمان از شبکه 2 صدا و سیما پخش خواهد شد.
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود از دوستی اهل بیت (ع) به عنوان پایه و اساس دین اسلام نام برد و گفت: محرم فرصتی مناسب برای جذب اشعه الهی اهل بیت (ع) است، که جذب آن انسان را در مسیر سعادت و کمال قرار می دهد.
میرموسی بر تشریح محتوای زیارت عاشورا در مجامع دانش آموزی و فرهنگیان به منظور نهادینه کردن عمق مفاهیم موجود در زیارت عاشورا تاکید کرد.
وی از برپایی نماز جماعت در بیش از 3 هزار مدرسه استان کرمان با حضور هزار و 224 روحانی و هزار و 129فرهنگی به عنوان امام جماعت خبر داد.
سوگواره احلی من العسل (قاسم بن الحسن) با حضور بیش از پنج هزار دانش آموز، ششم محرم مصادف با شنبه 17 مهرماه سال جاری در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.