کد خبر: 82046

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

محسن‌بیگی عنوان کرد: اگر قرار باشد، والدین و معلمان در مسیرهای جداگانه حرکت کنند، قطعا دانش‌آموزان راه سومی را انتخاب می‌کنند که با خواسته معلم و والدین همخوانی ندارد.

به گزارش کرمان خبر /محمد محسن‌بیگی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان اظهار داشت: پیوند اولیا و مربیان همواره در امر تعلیم و تربیت مورد تاکید بوده و به عنوان دو رکن اصلی آموزش و تربیت در آن حضور دارند.

وی بیان داشت: اگر قرار باشد، والدین و معلمان در مسیرهای جداگانه حرکت کنند، قطعا دانش‌آموزان راه سومی را انتخاب می‌کنند که با خواسته معلم و والدین همخوانی ندارد.

محسن‌بیگی عنوان کرد: مشارکت والدین و معلمان را نباید تنها به کمک مالی ختم کرد، آموزش و پرورش در این زمینه نیازمند کمک‌های فکری و مشاوره‌ای از سوی والدین است تا با همراهی و تعامل بیشتر خانواده‌ها، حرکت‌های مفید و موثر‌تری در حوزه تعلیم و تربیت داشته باشیم.

وی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل ابراز داشت: ما مدارس را بهترین مکان می‌دانیم که بتوانیم آشنایی با پدافند غیرعامل را داشته باشیم، مقابله با حوادث مختلف از جمله بلایای طبیعی، حوادث انسان ساخت و تهدیدهای در حوزه سرمایه‌ها معنوی و فرهنگی در پدافند غیرعامل انجام می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مورد املاک مازاد آموزش و پرورش ابراز داشت: آموزش و پرورش استان کرمان با کمبود فضای آموزشی در برخی از مناطق مواجه است و املاکی نیز دارد که در اختیار دیگر دستگاه‌هاست.

محسن‌بیگی با تاکید بر حفظ املاک آموزش و پرورش و برگشت آنها بیان داشت: درخواست ما این است که در شهرستان‌ها و مناطق نسبت به جابه‌جایی فضای آموزش و پرورش که دچار کمبود هستند، این امر اتفاق نیفتد.

وی با اشاره به پروژه مهر ابراز داشت: در ابتدای بازگشایی مدارس امسال هیچ اعتباری در اختیار ما نبود، هیچ اعتبار عمرانی دریافت نکردیم و به نوعی با معجزه توانستیم، مدارس را مهر ماه امسال بازگشایی کنیم. 

محسن‌بیگی با درخواست تخصیص سریع‌تر اعتبارات آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش الان امکان استفاده از اسناد خزانه را ندارد و انتظار داریم در این زمینه موافقت شود.