کد خبر: 82047

در نیمه نخست سال‌ جاری حامیان طرح اکرام و محسنین بیش از 93 میلیارد و 406 میلیون ریال به ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین مساعدت کرده‌اند.

ناصر شیبانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نیمه نخست سال‌ جاری حامیان طرح اکرام و محسنین بیش از 93 میلیارد و 406 میلیون ریال به ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین مساعدت کرده‌اند.

وی گفت: همواره حامیان طرح اکرام و محسنین با مساعدت‌های عاطفی، معنوی، نقدی و غیرنقدی خود یاری‌رسان فرزندان خانواده‌های زیرحمایت هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان تعداد ایتام دارای حامی در استان کرمان را 11 هزار و 704 نفر اعلام کرد و افزود: این ایتام توسط 24 هزار و 185 حامی خیر حمایت می‌شوند.

وی ادامه داد: 7 هزار و 68 فرزند غیریتیم مشمول طرح محسنین نیز زیرحمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند و توسط 7 هزار و 672 حامی خیر حمایت می‌شوند.

شیبانی ابراز داشت: حامیان در کنار پرداخت سرانه ماهانه به حساب فرزندان معنوی خود، خانواده‌های آنان را نیز در تامین جهیزیه، لوازم ضروری زندگی، تحصیل و درمان یاری می‌کنند.

شیبانی با بیان اینکه یک‌هزار و 332 حامی محسنین و یک هزار و 138 حامی ایتام نیمه نخست امسال در استان کرمان جذب شده‌اند، خاطرنشان کرد: کمک های حامیان خیر به ایتام و فرزندان محسنین در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه طرح محسنین در راستای دستگیری از فرزندان خانواده‌های زیرحمایت که دارای سرپرست از کارافتاده و بیمار هستند، اجرا می‌شود، گفت: این طرح برای حمایت مستمر از فرزندان غیریتیم توسط حامیان صورت می‌گیرد تا آتیه‌ای روشن را برای آنان رقم بزنیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان ضمن قدردانی از مساعدت‌های حامیان طرح اکرام و محسنین تاکید کرد: تمام کمک‌های مردمی در اسرع وقت و براساس اولویت نیازهای خانواده‌های زیرپوشش در اختیار آنها قرار می‌گیرد.