کد خبر: 82063

پس از رسانه ای شدن خبر اختلاس ۸ هزار میلیاردی توسط مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، کمپین «هشت هزار میلیارد من کو?» در شبکه های اجتماعی به راه افتاد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از دیار آفتاب، پس از رسانه ای شدن خبر اختلاس ۸ هزار میلیاردی توسط مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، کمپین «هشت هزار میلیارد من کو?» در شبکه های اجتماعی به راه افتاد.

این کمپین به آدرس  https://telegram.me/sandoghzakhire   با هشتک #هشت_هزار_میلیارد_من_کو? هم‌اکنون در شبکه اجتماعی تلگرام در حال فعالیت و عضوگیری است.

صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان بزرگترین هلدینگ اقتصادی کشور در سال ۷۳ با هدف ارائه خدمت به‌ویژه در ایام بازنشستگی فرهنگیان پا به عرصه وجود گذاشت و سرمایه‌ آن با کسر ۵ درصد از حقوق فرهنگیان و واریز ۵ درصد سهم دولت کسب شده است و طبق گفته مسئولان صندوق فرهنگیان، ماهانه در مجموع حدود ۱۹ میلیارد تومان از حقوق فرهنگیان وارد این صندوق می‌شود.

در روزهای اخیر با برملا شدن فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، به تدریج ابعاد جدیدی از این فساد بزرگ، فاش می‌شود.آنطور که نمایندگان مجلس گفته‌اند، رقم فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان ۸ هزار میلیارد تومان است.