کد خبر: 82101

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری کرمان بر لزوم همکاری مردم برای جلوگیری ازسوء استفاده های احتمالی در آژانس های تاکسی تلفنی تاکید کرد.

به گزارش کرمان خبر /مجید عسکری با اشاره به اینکه متاسفانه اطلاعات برخی از خودروهایی که در آژانس‌های تاکسی‌تلفنی به خدمت گرفته می‌شوند، هیچ‌جا ثبت نشده است: افزود: مردم اگر درخواست خودرو از آژانس داشتند و خودرویی که آمد، آرم سازمان تاکسی‌رانی یا خط شطرنجی و اسم موسسه نداشت، سوار نشوند، خودرو را برگردانند و مورد را به ما اطلاع دهند.

وی ادامه داد: اگر آژانس مربوط شاکی شد و درخواست خسارت کرد، بگویند که کار غیرقانونی انجام شده و از آژانس شکایت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی کرمان با بیان این‌که چنین خودرویی از نظر ما هیچ اعتباری ندارد، افزود: متاسفانه اطلاعات بسیاری از رانندگان و خودروهای آژانس‌ها در سازمان ثبت نشده و در صورت بروز حادثه ما نمی‌توانیم پی‌گیری کنیم.

عسکری ادامه داد: اگر خودرو و راننده مجوزهای لازم را داشته باشند، یعنی از چند فیلتر گذشته‌اند و در صورت بروز هر مشکلی، باید پاسخ‌گو باشند و مساله قابل پی‌گیری است.

وی خاطرنشان کرد: داشتن مجوزهای لازم نشان می‌دهد سلامت شخصی و اجتماعی راننده کنترل شده و اگر خطایی صورت بگیرد، حتی در حد گرفتن کرایه‌ی اضافه، قابل پی‌گیری است.