کد خبر: 82104

نوبخت:

معاون رییس جمهورگفت:اگر تناسبی بین اختیارات و مسئولیتها تعریف شود آن وقت می‌توان منصفانه قضاوت کرد که علی‌رغم همه مشکلات دولت چه تلاشهایی انجام داده است.

 محمدباقر نوبخت  سخنگوی دولت و معاون رییس جمهور صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه دولت روزهای بسیار سختی را گذرانده و به سختی امور را پیش می‌برد، افزود: اگر تناسبی بین اختیارات و مسئولیتها تعریف شود آن وقت می‌توان منصفانه قضاوت کرد که علی‌رغم همه مشکلات دولت چه تلاشهایی انجام داده است.


سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت مسئله هسته‌ای را با موفقیت پشت سر گذاشت و تحریم‌های مربوط به هسته‌ای برداشته شد، گفت: فروش نفت کشور از سال گذشته که حدود یک میلیون و 200 هزار بشکه بود به 2 میلیون و 800 هزار بشکه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مستکبران دنیا در مقابل نظام اسلامی ایستاده است، خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه به عهد آمریکا بلکه هیچ کشور دیگری هم متکی و مطمئن نبوده‌ایم و در این راستا در مجموع تعهدات به دو شکل است، یکسری تعهدات مربوط به مسئله هسته‌ای بوده که کاملا انجام شده است و یکسری تعهدات هم شفاهی و به صورت حسن ظن است که به مانند دو دوست اگر ته دل آنها ذره‌ای ناراحتی وجود داشته باشد در عمل اتفاقی نیفتاده و ظاهرا با هم دوست هستند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تحریم‌های جدیدی وضع شده ربطی به مسئله هسته‌ای ندارد، گفت: دولت به هیچ عامل بیرونی متکی نیست.