کد خبر: 82125

یدا.. موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: تمامی دانش آموزان زندانیان بی بضاعت رایگان تحصیل می کنند.

به گزارش کرمان خبر / یداله موحد در جلسه انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان اظهار کرد: یکی از رسالت های مهم انجمن، کمک به خانواده مددجویان نیازمند و برطرف کردن مشکلات معیشتی، اجتماعی و فرهنگی  این قشر از جامعه است. 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی خانواده زندانیان نداشتن سرپناه مناسب است، تاکید کرد: امیدواریم خیرین استان درکنار مسئولین همچون گذشته نسبت به ساخت مسکن برای خانواده زندانیان نیازمند به کمک انجمن حمایت از زندانیان بشتابند و یک اقدام حسنه و باقیات الصالحات از خود برجا بگذارند.

موحد عنوان کرد: ایده این طرح که می تواند درصورت اجرای موفق آن به یک مدل کشوری تبدیل شود، همزمان با سفر دکتر جهانگیر رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی وتربیتی به استان کرمان از سوی دادگستری استان کرمان مطرح شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه گفت: با هماهنگی به عمل آمده با اداره کل آموزش و پرورش و فرمانداری مقرر گردید با استفاده از ظرفیت های آموزش وپرورش، همه فرزندان زندانیان بی بضاعت در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت رایگان تحصیل نمایند وتحت حمایت قرار می گیرند.

وی افزود: مشکلات آب، برق و گاز خانواده زندانیان نیازمند نیز با هماهنگی ادارات مربوطه برطرف خواهد شد .

"رمضان امیری" مدیرکل زندان های استان کرمان نیز در این جلسه به رابطه مستقیم سواد و جرم اشاره و اعلام کرد: 75 درصد زندانیان دارای مدارک تحصیلی زیر سیکل هستند و تنها چهار درصد زندانیان تحصیلات دانشگاهی دارند.

در ادامه مهندس "سیف الهی" معاون عمرانی استاندار کرمان اجرای طرح احداث مسکن خانواده زندانیان نیازمند را یک حرکت خداپسندانه و ارزشمند دانست و افزود: مجموعه استانداری کرمان حمایت لازم را در جهت اجرای طرح را به عمل خواهد آورد.
 

 

ادامه اخبار