کد خبر: 82174

سخنگوی شورای شهرکرمان/

ربانی‌زاده گفت: با عنایت به این‌که تعداد زیادی زائر پاکستانی و افغانستانی از مسیر استان کرمان عبور می‌کنند، متأسفانه هیچ‌گونه اقدامی حداقل در حد یک استراحت‌گاه، در این مسیر راه‌اندازی نشده است.

حجت الاسلام محمد ربانی زاده سخنگوی شورای شهر کرمان در گفتگو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر در آستانه اربعین حسینی ضمن تسلیت به اصحاب رسانه و کارکنان صداوسیما به مناسبت شهادت شهید خزایی، خبرنگار مجاهد و ازخودگذشته اظهار داشت: همایش پیاده‌روی اربعین، دارای پیام‌های زیاد و ویژگی‌های متعددی است که از آن جمله عشق و ارادت شیعیان نسبت به امام حسین (ع) است.

سخنگوی شورا افزود: این همایش هم‌چنین نشان‌دهنده‌ی قدرت امام حسین (ع) و شیعه است که توانسته این‌گونه میلیون‌ها انسان را دور شمع وجود خود جمع کند.
وی با بیان این‌که امسال این همایش، با انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا هم‌زمان شده است، گفت: رئیس‌جمهور جدید آمریکا اگر می‌خواهد ما را بشناسد، همایش اربعین را زیر نظر بگیرد تا قدرت و نفوذ ما را ببیند.
حجت‌الاسلام ربانی‌زاده هم‌چنین گفت: با عنایت به این‌که تعداد زیادی زائر پاکستانی و افغانستانی از مسیر استان کرمان عبور می‌کنند، متأسفانه هیچ‌گونه اقدامی حداقل در حد یک استراحت‌گاه، در این مسیر راه‌اندازی نشده است.
وی افزود: جای تأسف است در شرایطی که می‌بینیم مردم کشورِ جنگ‌زده‌ی عراق چگونه از زائران پذیرایی می‌کنند، اما در استان کرمان برای پذیرایی از زائران پاکستانی و افغانی، هیچ تدبیری اندیشیده نشده است.
حجت‌الاسلام ربانی‌زاده ادامه داد: با توجه به این‌که بیش از 40 هزار نفر زائر پاکستانی از استان ما عبور می‌کند، مدیریت استان، فرماندار، بسیج و دیگر دستگاه‌های مربوط باید در این زمینه ورود کنند و استرحت‌گاه‌هایی را در نظر بگیرند تا از این زائران پذیرایی شود.