کد خبر: 82283

موحد

رئیس کل دادگستری افزود: استقلال دستگاه قضایی ما از نظام دینی و اسلامی اقتباس شده است و از این جهت نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران بی نظیر و یا کم نظیر می باشد که این مورد از افتخارات ما می باشد.

"یدالله موحد" صبح امروز درنشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و تبریک روز دانشجو، گفت: استقلال دستگاه قضایی کشور در اصول متعددی از قانون اساسی مورد تاکید قرار داده است که از جمله موارد  آن، خدشه ناپذیر شدن نظام سیاسی و قضایی کشور ماست.

وی افزود: استقلال دستگاه قضایی ما از نظام دینی و اسلامی اقتباس شده است و از این جهت نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران بی نظیر و یا کم نظیر می باشد که این مورد از افتخارات ما می باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: قوه قضاییه با توجه به استقلالی که دارد، در حوزه های مختلف گام های بزرگی برداشته است، که از جمله آن مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور است.

وی به زمین خواری اشاره و اظهار کرد: تعرض به اراضی ملی از جمله حقوق بیت المال می باشد که قوه قضایی با آن مقابله نموده است.

موحد با بیان این مطلب که به واسطه استقلالی که قوه قضاییه دارد، این قوه هم اکنون نفوذ ناپذیر شده است،اعلام کرد: اما برخی این خصیصه را بر نمی تابند و بر آن اعتراض دارند، بعضا با وارونه جلوه دادن امور جاری قوه قضاییه تحت هر عنوانی شبه افکنی می کنند.

وی با اشاره به شبه افکنی های صورت گرفته، اذعان کرد: این شبه افکنی ها و انتشار امور غیر واقع، همان حرفی است که سالهای سال از زبان رسانه های استکباری بیرون آمده است، بطوریکه به قوه قضاییه تعرض شده است و در آن مسایلی را مطرح می کنند که اقتدار قوه قضاییه را کاهش و چهره آن را مدخوش می کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: امروز متاسفانه شاهد توهین به قاضی از تریبون مجلس شورای اسلامی می باشیم، که این تاسف بارترین موضوع می باشد، ضمن آنکه قابل ذکر است که طبق ماده 609 توهین به قضات مجازاتی برای افراد خاطی تعیین نموده است.

وی از نمایندگان استان کرمان با درک صحیح قضایی  از مسایل استان حمایت نموده ضمن احترام به استقلال قضا سخن به میان آورد و تصریح کرد: شایعه سازی برای دستگاه قضایی تحت هر عنوان به کام معاندان و مفسدان اقتصادی کشور خواهد شد.

موحد عنوان کرد: فقط دستگاه قضایی می تواند به داد مردم برسد و آنها را از گزند مفاسدان و جریانات ناثواب نجات دهد و قابل توجه همه افراد، قوه قضاییه بدون شبه افکنی ها به وظیفه خود عمل می کند و با مظاهر مفاسد برخورد قاطع خواهد نمود.

وی در خصوص اجرای پروژه شهر دل عالم، اعلام کرد: استان نظر مساعدی در اجرای شهر دل عالم ندارد و هیچ توجیهی فنی و کارشناسی این پروژه ندارد به گونه ای که بر شهر کرمان و سه شهر اطراف تاثیرات منفی خواهد گذاشت و کل اراضی دولت تحت عنوان این پروژه تملک خواهد شد که مفاسد زیادی را در پی خواهد داشت.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: همچنین این پروژه شهر دل عالم در حوزه آب ریز کرمان می باشد، ضمن آنکه حاشیه بزرگی که ایجاد می کند مالکین خصوصی که اطراف این پروژه مالک می باشند، اراضی حود را تغییر کاربری داده که دچار یک مشکل خواهیم شد.