کد خبر: 82298

«ایران» سرزمینی که کلکسیون صندوق‌های بیمه ای است / متضرر «مردم»

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته، صندوق‌های درمانی بیمه های دولتی تجمیع شدند و همه مردم از یک بیمه واحد درمانی استفاده می‌کنند، به فواید تجمیع بیمه‌ها که سود آن برای همه مردم ایران است ولی برخی‌ها نمی‌گذارند، پرداخت.

 به گزارش کرمان خبر /حمید گرمابی با اشاره به اینکه همه مردم باید از یک بیمه پایه درمان استفاده کنند و به یک اندازه از خدمات درمانی بهره گیرند، اظهار داشت: تجمیع این صندوق‌ها کار بسیار بزرگی است و به برنامه ریزی دقیقی نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما صندوق‌های بیمه ای هر کدام خدمات درمانی متفاوتی ارائه می‌کنند که می‌توانند یک کاسه شوند، اظهار داشت: به هر حال قرار است 80 میلیون نفر از دفترچه بیمه‌های واحد استفاده کنند و بنابراین اگر مشکلی در روند اجرای برنامه پیش بیاید، حل آن مشکل خواهد بود و ساختار فعلی نیز با مشکلات اساسی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به اینکه کشورهای توسعه یافته از یک بیمه واحد درمانی استفاده می‌کنند، به سلامت آنلاین گفت: من مدتی در کشور کانادا بودم. همان برنامه ای که قرار است در کشور ما انجام شود، در کانادا انجام شده است و همه مردم از یک بیمه و خدمات درمانی واحد استفاده می‌کنند. اما همان طور که اشاره شد، برای انجام آن تمام جوانب کار باید به دقت سنجیده شود.

گرمابی با بیان اینکه تامین اجتماعی در قبال کارگران تحت پوشش خود عملکرد مناسبی نداشته است، خاطرنشان کرد: این سازمان به هیچ وجه درست عمل نکرده است. حالا اینکه چرا این سازمان یا سازمان‌های دیگر نمی‌خواهند صندوق‌های بیمه درمان تجمیع شوند تا خدمات درمانی به یک اندازه در اختیار مردم قرار گیرد، فرضیه‌های متفاوتی مطرح است، چون احتمال دارد فکر کنند که سود حاصله و منافعی که از تجمیع نشدن بیمه‌ها به دست می‌آورند را از دست می‌دهند.