کد خبر: 82497

درگفتگو با مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کرمان تشریح شد:

به گفته علیزاده مفاهیم و موضوعات قرآنی، زندگی و سیره رسول اکرم و ائمه اطهار (ع)، عفاف و حجاب، ولایتمداری و مهدویت، وحدت مذاهب اسلامی، اعیاد اسلامی،موضوعات جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی یاسین است.

به گزارش کرمان خبر /محمدرضا علیزاده با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی یاسین در کرمان  اظهار کرد: بهره گیری از ابزار هنر برای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی، بهره گیری از ابزار هنر در راستای ترویج و گسترش سبک زندگی اسلامی – ایرانی در جامعه و بسط و گسترش حوزه فیلم سازی از طریق تربیت و آموزش هنرمندان متعهد و خلق آثار هنری و دینی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

به گفته علیزاده مفاهیم و موضوعات قرآنی، زندگی و سیره رسول اکرم و ائمه اطهار (ع)، عفاف و حجاب، ولایتمداری و مهدویت، وحدت مذاهب اسلامی، اعیاد اسلامی، اقتصاد مقاومتی، فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم والدین، شخصیت های قرآنی، وقف، شهدای حرم، امر به معروف و نهی از منکر، قناعت، سبک زندگی اسلامی، قصص قرآنی و سایر مباحث مرتبط با قرآن موضوعات جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی یاسین است.

وی با اشاره به سه بخش رقابتی این جشنواره شامل فیلم کوتاه داستانی، فیلم کوتاه مستند و فیلم کوتاه انیمیشن، افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۲۰ دی ماه جاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: فیلم های ارسالی هیچ محدودیتی در تاریخ ساخت ندارند ضمن اینکه هیچ یک از فیلم ها و فیلم نامه ها نباید در مسابقات و جشنواره ها حائز رتبه برتر شده باشند.

 

ادامه اخبار