استعفا و عذرخواهی شاید حداقل کاری است که یک مسئول میتواند در نارسایی کاری خود می‌تواند انجام دهد. چرا که این مردم هستند که به اعتبار رای و اعتمادی که از به آن مسئول داشته اند انتظار دارند که امور اجتماعی آنها را سامان دهد.

در کشور های اروپایی و به خصوص شرق و جنوب شرق آسیا مانند ژاپن و کره جنوبی این امر-عذرخواهی و استعفا-متداول است. کما اینکه شاهد بودیم رییس جمهور کره جنوبی به سبب دخالت دوست و مشاورش در برخی از امور دولتی از طرف مجلس آن کشور استیضاح شد. لذا این رویه بسیار خوب و مناسب است به خصوص در کشورهایی که حق و حقوق مردم برای آنها اهمیت دارند‌. 

در ایران هم مسئولین دولتی ما دوست دارند که این طور باشند و یا علاقه دارند وانمود کنند که این‌طور هستند به همین سبب حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری گفته است که "استعفای شرافتمندانه در فاجعه اخیرراه آهن، آغازی بود بر ضرورت مسئولیت‌پذیری اجتماعی در حوادث ناخواسته کشور برای کاهش آلام اجتماعی"

البته ایشان به این نکته اشاره نکردند که مطالبه جدی مردم استعفا جناب آخوندی بود و دولت نه تنها به آن بی توجهی کرد بلکه با استعفا یک مسئول پایین دستی در راه آهن به مطالبه مردمی‌ دهن کجی کرد!

البته حادثه غیر مترقبه پلاسکو یک هشدار جدی به همه ما بود چرا که سن هر سازه ای که بالا برود، از انسان گرفته تا ساختمان، احتمال حادثه وجود دارد و ایشان بهتر هر کسی می داند که فاجعه اجتماعی این روزهای جامعه ایران، از رکود گرفته تا بیکاری و اختلاس های مختلف در نهادهای دولتی دستاورد مدیریت چهارساله این عزیزان کهن سال بر کشور است.

جناب آقای ابوطالبی نباید فراموش کنند که رییس جمهور کشور کره جنوبی فقط به دلیل دخالت مشاورش در امور دولتی استیضاح شد، و این در حالی است که جناب آقای حسین فریدون برادر محترم رییس جمهور- این روزها به دلیل دخالت در نصب افرادی که از قضا مدیران نجومی بگیر کشور هستند به دادگاه فراخوانده شده اند و در حال پاسخگویی به اقدامات خود است.

البته ایشان به عنوان یک شهروند تهرانی این حق را دارند که از منزل گرم و از پشت میز کارش درخواست استعفا کسی را بدهد که دو روز است در هوای سرد شب های تهران کنار سایر آتش نشان ها برای نجات جان همکارانش میجنگد!

به جناب معاون پیشنهاد می شود نگاهی هم به رفتار رئیس شان در مسئله فاجعه منا نگاهی بیندازند که حاضر نبودند از سفر آمریکایی خودشان بازگردند!

آلزایمر نام یک فیلم‌ نیست جناب معاون!

جناب معاون می دانستید که سن پلاسکو کمتر از سن وزرای دولت بود؟ کهن سالی همیشه ایجاد مشکل میکند مثل مدیریت چهارساله شما و دوستانتان در اداره جامعه.

از این رو به جناب ابوطالبی پیشنهاد میکنیم اگر کمافی السابق کمکی نمیکنند اجازه دهند ما پیکر همکاران شهیدمان را از لابه لای آهن های در هم تنیده پلاسکو بیرون بیاوریم و بعد از این عزای ملی عقده گشایی سیاسی کنند.