کد خبر: 82829

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت:عمده اصلاح‌طلبان معتقدند باید در کنار «روحانی» کاندیدای دیگری مطرح شود

به گزارش کرمان خبر /علی صوفی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ، درباره فعالیت‌های انتخاباتی حزب متبوعش، گفت: سازوکاری در انتخابات مجلس دهم به نام شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان شکل گرفت و اکثر احزاب اصلاح‌طلب در قالب این شورا فعالیت می‌کنند. اتحاد ملت نیز برنامه‌ای برای فعالیت جدا از این شورا ندارد.

صوفی درباره احتمال معرفی یک گزینه دیگر در کنار حسن روحانی برای انتخابات 96، گفت: این مسئله تصمیم همه اصلاح‌طلبان نیست. بخشی از اصلاح‌طلبان معتقدند در کنار روحانی نباید شخص دیگری معرفی شود، اما بخش عمده‌شان معتقدند در کنار روحانی نامزد دیگری هم مطرح شود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تأکید بر اینکه شرط احتیاط اقتضا می‌کند ما «تک کاندیدا» نباشیم، خاطرنشان کرد: البته رقابت داخلی کنار گذاشته شده و تکثر نامزد در جریان اصلاحات نداریم، اما ممکن است برای روحانی اتفاقاتی بیفتد و نباید اساساً صحنه انتخابات را به یک کاندیدا واگذار کرد.

وی افزود: جو غالب در میان جریان اصلاحات این است که اگر برای نامزد اصلی اصلاح‌طلبان مشکلی پیش آمد، شخص دیگری جایگزین شود و در همین راستا نام امثال مطهری و دیگران برای کاندیداتوری در انتخابات 96 مطرح می‌شود.

وزیر تعاون دولت اصلاحات درباره طرح حمایت مشروط از روحانی که برخی اصلاح‌طلبان از آن صحبت می‌کنند، گفت: اگر لازم باشد مطالباتی قبل از اعلام حمایت از روحانی مطرح شود، توسط شورای عالی سیاست‌گذاری به گوش رئیس‌جمهور ‌می‌رسد، اما شورای سیاست‌گذاری هنوز وارد این مرحله نشده است.