کد خبر: 82837

بالاترین نشان افتخار جشنواره شمس، تحت عنوان «طبیب دیدگان» به وزیر بهداشت اعطا می شود.

به گزارش کرمان خبر، همزمان با برپایی «نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس» روز پنج شنبه پنجم اسفند ۹۵ در بیمارستان فارابی تهران از جمعی از نخبگان، پژوهشگران، محققان، نام آوران و پیشکسوتان عرصه چشم پزشکی کشور تجلیل به عمل می آید. همچنین از دستاوردهای علمی و پژوهشی این عرصه تقدیر می شود.

دکتر محمود جباروند دبیر جشنواره نهم شمس افزود: در این مراسم که با حضور جمعی از چشم پزشکان سراسر کشور و با هدف تجلیل، قدرشناسی و اهدای جایزه به نخبگان عرصه چشم پزشکی کشور برگزار می شود از صاحبان استعدادهای برتر حوزه چشم پزشکی نیز قدردانی به عمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: همچنین ضمن معرفی دستاوردهای پژوهشی و آموزشی حوزه چشم پزشکی کشور به تالیفات، مقالات علمی، ابداع و اختراعات انجام شده در این حوزه که در رقابت ها به عنوان برتر داوری شده اند نیز جوایزی اعطا می شود.

جباروند، از بخش ابتکار عمل ممتاز دانش بنیان و کارآفرینی بینایی برای سال ۹۵ به عنوان دیگر بخش های این جشنواره یک روزه نام برد.

دبیر نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس تصریح کرد: با توجه به فعالیت های ارزنده ای که طی سال های اخیر در حوزه دانش بنیان در عرصه چشم پزشکی در کشور انجام شده است و نیز مصادف شدن آن با سال اقتصاد مقاومتی در این جشنواره بخشی به اقدام برجسته دانش بنیان و کارآفرینی در چشم پزشکی اختصاص داده شده که مصداقی از اقتصاد مقاومتی در این حوزه است.

وی گفت: امسال نیز به پاس خدمت نوع دوستانه یکی از همکاران چشم پزشک،جایزه پیشگیری از نابینایی نیز در بخش افتخارات جشنواره اعطا خواهد شد.

جباروند همچنین از اعطای جوایز آموزگار برتر و خدمت و مسئولیت پذیری حرفه ای و اجتماعی نیز خبر داد و گفت: امسال دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، منتخب دریافت بالاترین نشان افتخار جشنواره (نشان شمس) است، نشانی که با عنوان «طبیب دیدگان» و با بر تن کردن «حمایل سیمرغ» به وی اعطا خواهد شد.