کد خبر: 82838

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در استان کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش 12 درصدی کشته های حوادث رانندگی و کاهش 7 درصدی در زمینه تصادفات درون و برون شهری بوده ایم.

به گزارش کرمان خبر / سردار رضا بنی اسدی فر در آیین آغاز عملیات اجرایی ساختمان قرارگاه پلیس راه جنوب کرمان افزود: اقدامات پیشگیرانه در حوزه تصادفات موجب توسعه سلامت و شادابی در جامعه می شود لذا با تزریق انرژی بیشتر به جامعه می توان از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کرد.
وی خاطرنشان کرد: 194 نفر در حوادث جاده ای زمستان سال گذشته استان کرمان جان خود را از دست داده و 920 نفر نیز مجروح شدند.
وی گفت: بیشتر افراد و رانندگانی که در حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند، نان آور خانه هستند و با فوت این افراد مشکلات زیادی برای خانواده هایشان ایجاد می شود.
فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: نصب دوربین های ثبت تخلفات در جاده های این استان سبب کاهش 65 درصدی تصادفات نسبت به سال گذشته شده است.
وی بیان کرد: حضور واقفان در امور انتظامی و امنیتی سبب نجات جان انسان ها می شود لذا باید این فرهنگ در جامعه ترویج پیدا کند.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان هم در این آیین گفت: ساختمان قرارگاه پلیس راه جنوب کرمان در زمینی به مساحت 2 هکتار و زیربنای یکهزار و 250 متر مربع در 2 ساختمان اصلی سه طبقه و ساختمان ورودی 2 طبقه ساخته می شود.
احسان عراقی زاده افزود: این ساختمان با اعتبار 25 میلیاردریال تا نیمه اول سال آینده ساخته خواهد شد.