کد خبر: 82933

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶:

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ گفت: مصوبه مجلس درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان صرفا شامل بازنشستگان کشوری و لشکری که ماهانه کمتر از دو میلیون تومان حقوق می گیرند، می شود.

به گزارش کرمان خبر/محمد مهدی مفتح به تشریح مصوبات جلسه عصر دیروز مجلس پرداخت و افزود: یکی از مصوبات مهم امروز مجلس همسان سازی حقوق بازنشستگان بود.

وی تصریح کرد: بر این اساس بازنشستگان لشکری و کشوری که کمتر از دو میلیون تومان حقوق بازنشستگی می گیرند در سال 96 با بازنشسته همتراز خودشان باید به میزان 90 درصد همترازی حقوق داشته باشند.

وی گفت: بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی قوانین خودشان را دارند و این سازمان از بودجه دولت برای پرداختی مستمری ها دریافتی ندارد.

او در ادامه اظهار داشت: در مصوبه دیگری مقرر شد دستگاههای اجرایی برای بازخرید کارکنان مازاد رسمی و غیر رسمی و پاداش پایان خدمت، بتوانند از محل فروش اموال و املاک مازاد خودشان تامین مالی کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96 ادامه داد: در مصوبه دیگری مقرر شد حقوق مجموعه کارکنان دولت که در سال اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری به دلیل اجرای این قانون افزایش یافته در سال آینده نیز استمرار داشته باشد .

وی تصریح کرد: مصوبه دیروز مجلس به منزله افزایش حقوق حقوق بگیران نیست.

مفتح ادامه داد: دیروز همچنین 100 میلیارد تومان برای تجهیز آتش نشانان سراسر کشور اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد 500 میلیارد تومان برای خرید بالگرد و تجهیزات امینی و مقابله با حوادث در اختیار هلال احمر بگیرد.

انتهای پیام/