کد خبر: 82937

شهردار کرمان از بازگشایی مسیر گلبازخان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: همچنین ۱۳ پارک در مدت گفته شده به بهره برداری می رسد.

به گزارش کرمان خبر /علی بابایی شب گذشته در ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری کرمان که با حضور معاونان شهردار و برخی مدیران شهرداری کرمان برگزار شد، با بیان این‌که افزایش سرعت در اجرای پروژه‌های نوروزی، نباید موجب کاهش کیفیت پروژه‌ها شود، تأکید کرد: پروژه‌های نوروزی ازجمله پارک‌های در دست ساخت، باید با نظارت دقیق و با کیفیت اجرا شوند، تا ماندگار باشند.

وی با اشاره به ساخت ۲۵ پارک در سطح شهر گفت: تا عید نوروز ۱۳ پارک به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار کرمان بر نورپردازی رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی تأکید کرد و گفت: رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی از چهارراه امام‌جمعه تا چهارراه فرهنگیان نیز باید سنگ‌فرش شود.

بابایی افزود: تابلوهای سطح شهر نیز باید به‌صورت یک‌شکل و زیبا، طراحی و تعویض شوند.

وی ادامه داد: خرید گل‌وگیاه برای پارک‌ها و میدان‌های شهر باید با هماهنگی و نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز انجام گیرد.

شهردار کرمان با بیان اینکه کاشی‌شکسته‌ پل بازرگانی باید با حفظ کیفیت، تا ایام نوروز اجرا شود، گفت: همچنین ورودی‌های شهر از سمت هفت‌باغ، بلوار آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی، جاده‌ جوپاری و جاده‌ زرندی پاک‌سازی شود.

بابایی از ادامه‌ مرمت حمام باغ‌لـله خبر داد و گفت: مسیر گلبازخان نیز تا آخر سال بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: ارائه آموزش‌های لازم به رانندگان تاکسی و اتوبوس و شست‌وشوی تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و همچنین ایستگاه‌های اتوبوس، باید در دستور کار قرار گیرد.

شهردار کرمان با بیان اینکه شهروندان توقع و انتظار دارند تا شهرداری، شهر کرمان را برای ایام نوروز به شکل ویژه آماده‌سازی کند، گفت: تمام همکاران شهرداری باید دست‌به‌دست هم بدهند تا شهر برای ایام نوروز آماده شود.

برپایی جشن تحویل سال در میدان گنجعلی‌خان

در ادامه، معاون فرهنگی‌اجتماعی شهردار کرمان از برپایی جشن تحویل سال در میدان گنجعلی‌خان خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی از افتتاح فرهنگ‌سرای قمربنی‌هاشم (ع) تا عید نوروز خبر داد و گفت: در تلاش هستیم فرهنگ‌سرای خواجه‌اتابک نیز تا آخر سال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: برپایی ایستگاه‌های از من بپرس، تورهای کرمون‌گردون، دو نمایشگاه کتاب و مسابقه‌ی عکاسی، از جمله دیگر برنامه‌های این معاونت در ایام نوروز است.

تملک تمام پلاک‌های مسیر گلبازخان

شهردار منطقه یک کرمان هم در این نشست از تعیین‌تکلیف تمام املاک مسیر گلبازخان خبر داد و افزود: همچنین در تلاش هستیم پارک انقلاب و گنبد جبلیه تا عید نوروز به بهره‌برداری برسد.

علی سعیدی ادامه داد: جدول‌گذاری بزرگ‌راه شرقی نیز تا ایام نوروز به پایان می‌رسد؛ ضمن اینکه در یخدان مؤیدی، خیابان تجلی، پارک انقلاب و گنبد جبلیه، سفره‌ی هفت‌سین اجرا خواهد شد.

پاک‌سازی زمین‌های خالی و ورودی‌های شهر، رنگ‌آمیزی جدول‌ها و مبلمان شهری، ادامه‌ ساخت سرویس‌های بهداشتی و تعمیر تابلوها، از دیگر اقداماتی بود که شهردار منطقه یک به آن اشاره کرد.

سعیدی افزود: به مناسبت روز درخت‌کاری، در سطح منطقه درخت‌کاری خواهد شد؛ ضمن اینکه خرید گل‌وگیاه برای کِشت پارک‌ها و میدان‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: تنظیف پارک‌ها، جمع‌آوری متکدیان و جمع‌آوری سدمعبرها نیز در ایام نوروز به‌صورت ویژه انجام خواهد گرفت.

۱۰ افتتاح در ۱۰ شب

شهردار منطقه دو کرمان نیز از افتتاح ۱۳ پارک طی ۱۰ شب از ۲۱ اسفند خبر داد و گفت: پارک‌های یاس سفید، فیروزه، الغدیر، رادیو، ایرانیان، کتاب، حرکت، تمدن، پارسیان و  آب‌نمای موزیکال پارک مادر، تا عید نوروز افتتاح خواهد شد و در تلاش هستیم پارک حجاج و مالیات نیز به بهره‌برداری برسد.

رامین امیرمداح افزود: با توجه به تراکم جمعیتی بلوار پزشک، پارک مالیات با امکانات و وسایل بازیِ مناسب در حال ساخت است.

امیرمداح ادامه داد: ساخت پارک بلوار رضوان نیز آغاز شده؛ ضمن اینکه بلوار شهید ستاری در شهرک شهرداری و ادامه‌ بلوار پزشک در حال اجراست.

شهردار منطقه سه کرمان نیز در این نشست گفت: بوستان هزار در سه‌راه جوپاری و باند کندروی ادامه‌ این پارک در مسیر بزرگ‌راه، بسیار زیبا خواهد شد.

منصور ابراهیمی همچنین از پیاده‌روسازی ضلع شرقی خیابان استقلال خبر داد و در عین حال گفت: متأسفانه کارِ پیاده‌روسازی ضلع غربی این خیابان به‌دلیل عبور دادن کابل برق توسط شرکت برق، معطل مانده است.

ساخت پارک محله‌ای ایثار، روشنایی بولوار هفت‌باغ، اجرای طرح ترافیکی در ورودی پارک جنگلی شهید باهنر و ساخت فضای سبز محله‌ای در شهرک باهنر نیز از دیگر مواردی بود که شهردار منطقه سه به آن اشاره کرد.

ابراهیمی افزود: محدوده‌ی مرکز تحقیقات کشاورزی زیرسازی شده که با تکمیل آن، بار ترافیکی سه‌راه کشاورزی کاهش پیدا می‌کند.

شهردار منطقه سه از آسفالت کنارگذر بزرگ‌راه غربی، جدول‌گذاری رفیوژ ۴۲ متری شهرک خواجو، اجرای طرح ترافیکی در خروجی کندرو به پل دانش، کاشت گل‌وگیاه در چهارراه جوپاری، بهسازی ورودی بوستان شیخ‌احمد کافی، اجرای کاشی‌شکسته در پل ایثار و دانش و نورپردازی آن‌ها، رنگ‌آمیزی و شست‌وشوی جدول‌ها، تنظیف پارک مسافر، ساخت و تکمیل سرویس‌های بهداشتی و نصب بنر خوش‌آمدگویی در سطح منطقه، به‌عنوان دیگر اقدمات نام برد.

ابراهیمی افزود: علاوه بر اجرای سفره‌ هفت‌سین در بوستان ایثار، در بوستان هزار نیز سفره‌ هفت‌سین اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: المان‌های «یک‌کلاغ، چهل‌کلاغ» در خیابان مطهری غربی و المان «خشک‌سالی» در پارک مطهری نیز نصب می‌شود.

شهردار منطقه سه کرمان از نصب المان قطار خبر داد و گفت: روز ۱۵ اسفندماه هم‌زمان با روز درخت‌کاری، با همکاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز، در پارکِ بزرگ‌راه غربی، مراسم روز درخت‌کاری برگزار می‌شود.

پیشرفت ۸۵ درصدی ساختِ پارک طبیعت

شهردار منطقه چهار کرمان هم در این نشست از پیشرفت ۸۵ درصدی ساختِ پارک طبیعت در ابتدای جاده‌ ماهان خبر داد و افزود: در پارک طبیعت ضمن نصب آب‌نما، استراحت‌گاه‌هایی برای مسافران راه‌اندازی می‌شود.

علی نیک‌طبع ادامه داد: هم‌چنین نمازخانه‌های میدان بیرم‌آباد و بزرگ‌راه شرقی، به‌سازی و تجهیز شده‌اند.

شهردار منطقه چهار کرمان از برپایی آیین جشن نوروز با همکاری معاونت فرهنگی‌اجتماعی شهرداری، برپایی سیاه‌چادر، نصب خیرمقدم به مسافران نوروزی، آذین‌بندی شهر و نصب پرچم‌های رنگی، روشنایی و نورپردازی پارک‌ها، بهسازی سرویس‌های بهداشتی، نصب پایه‌چراغ و اجرای روشنایی بلوار محراب و ساوه و خیابان شهید دستغیب و نصب شلنگ نوری در خیابان شهید مصطفی خمینی، به‌عنوان دیگر اقدامات این منطقه یاد کرد.

نیک‌طبع افزود: در کنار دریاچه‌ جنگل قائم، سفره‌ هفت‌سین اجرا و المان قایق نصب می‌شود؛ ضمن اینکه حوض وسط پارک عصای سفید نیز گل‌آرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: جدول‌های سطح منطقه به‌ویژه بزرگ‌راه‌ها، ترمیم و رنگ‌آمیزی می‌شود.