کد خبر: 82940

در روزهای پایانی سال 95 در دانشگاه شهید باهنر کرمان عطر بهار از سمت بهشت وزید و ایام شهادت بانوی هجده‌ساله معطر به بوی 18 شهید گمنام شد.

به گزارش کرمان خبر  کانون بسیج اساتید دانشگاه شهید باهنر کرمان به مناسبت مراسم تشییع 18 شهید دوران دفاع مقدس در این دانشگاه بیانیه ای منتشر نموده است که به شرح ذیل است:

بسم‌ رب الشهدا والصدیقین

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلا - سوره احزاب ، آیه 23

در روزهای پایانی سال 95 در دانشگاه شهید باهنر کرمان عطر بهار از سمت بهشت وزید و ایام شهادت بانوی هجده‌ساله معطر به بوی 18 شهید گمنام شد. رنگ و بوی دانشگاه در عرض چند دقیقه چنان تغییر کرد که اگر غریبه‌ای می‌دید تصور می‌کرد دهه شصت است و ما در بحبوحه سال‌های دفاع مقدس. چه تلاش‌هایی صورت می‌گیرد، چه هزینه‌هایی صرف می‌شود تا روحیه سربلندی، افتخار و غیرت در دانشگاه احیا شود.

چقدر جلسه برگزار می‌شود تا برنامه‌ای در دانشگاه برگزار شود که دانشگاهیان از آن استقبال کنند و خودجوش مشارکت فعال داشته باشند؛ اما دیروز شهدا به ما فهماندند که در این میدان معادله جوری دیگر است؛ کار فرهنگی نه هزینه زیاد می‌خواهد، نه سروصدای زیاد و نه ریخت‌وپاش ... کار فرهنگی نیت پاک می‌خواهد، کار فرهنگی دغدغه می‌خواهد، کار فرهنگی اعتقاد می‌خواهد.

اما دانشگاه دیروز شاهد اتفاق دیگری نیز بود، اتفاقی که زمینه‌ساز آن هیئت‌رئیسه دانشگاه بود و محیط را برای آن فراهم کرد و آن تعطیلی یک ساعت و نیمه آموزش برای ادای احترام به این بزرگ‌مردان غیور؛ آموزش دانشگاهی ساعتی تعطیل شد تا ساعتی چهره‌های دانشگاهی با خود خلوت کنند و سر از روزمرگی بیرون آورند؛ بیندیشد و تدبر کنند؛ درباره هدف، درباره راه، درباره فلسفه حیات وزندگی. آموزش دانشگاهی ساعتی تعطیل شد تا استاد و دانشجو به‌جای اینکه مقابل هم بنشینند و در رابطه با موضوعات دانشگاهی بحث کنند در کنار هم بایستند و به تابلویی برجسته از افتخارآفرینی و خودباوری تعظیم کنند. این بار تعطیلی دانشگاه به علت آلودگی هوا، سرما و یا گرما نبود تا جسم خاکی‌مان استراحت کند. این بار تعطیلی برای استراحت روحی و روانی‌مان بود.

بسیج اساتید دانشگاه شهید باهنر کرمان قدردان این اتفاق مهم است و جبهه شکر بر درگاه باری‌تعالی می‌ساید و از همه متصدیان دانشگاهی و غیردانشگاهی که زمینه‌ساز جاری شدن این فضای باصفا در محیط دانشگاه بودند کمال تشکر را دارد.