کد خبر: 82945

نمایه‌های انتخاباتی «گفتمان جهنم، زندان و بیشعوری»...

در عین حال و علیرغم آنکه فیلم این نزاع و گفته‌های وزیر بهداشت نیز منتشر شده است اما وزارت بهداشت در ابتدای امر، خبر را تکذیب و آنرا شیطنت رسانه‌ای عنوان کرد.

به گزارش کرمان خبر/قاضی‌زاده هاشمی، پنجشنبه گذشته پس از یک بگومگو پیرامون امکانات پزشکی در شهرستان بدره، خطاب به «سیروس مرادحاصلی» گفته است: «اگه گذاشتم یه روز اینجا بمونی... بیشعور!»

این صحبت‌ها واکنش‌های زیادی را در افکار عمومی و رسانه‌ها برانگیخته است.

در عین حال و علیرغم آنکه فیلم این نزاع و گفته‌های وزیر بهداشت نیز منتشر شده است اما وزارت بهداشت در ابتدای امر، خبر را تکذیب و آنرا شیطنت رسانه‌ای عنوان کرد.

حجت‌الاسلام «سیدروح‌ا... زمانی موسوی» امام جمعه بدره نیز در همین رابطه طی بیانیه‌ای خواستار عذرخواهی مسئولان خاطی شده است.

در اقتفای تمام این رخدادها اما خبرگزاری دولتی ایرنا روز جمعه گذشته، خبری با عنوان «وزیر بهداشت از فرماندار بدره دلجویی کرد» را منتشر کرد.

در این خبر آمده بود: روز گذشته (پنجشنبه) وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان بازدید از پروژه‌های درمانی استان ایلام در شهر بدره بدنبال اظهارات فرماندار بدره، صحبت‌هایی بین وی و مرادحاصلی رد و بدل شد که صبح امروز دکتر هاشمی با وی تماس گرفت و در یک مکالمه چهار دقیقه‌ای از وی عذرخواهی کرد.

در ادامه این خبر می‌خوانیم: دکتر هاشمی در این گفت وگو اظهار داشت «من به بیش از 470 شهر مختلف سفر کرده‌ام و این اولین بار است که چنین اتفاقی افتاده است، شما حلال کنید و ان شاء‌ا... جبران می‌کنیم»؛ فرمانداره بدره نیز گفت: «مرید شما و دولت روحانی هستم.»

در متن خبر ایرنا همچنین به نقل از مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت آمده است: پس از دلجویی و عذرخواهی وزیر بهداشت از فرماندار بدره و عرض ارادت فرماندار این شهر به وزیر بهداشت، ماجرایی که برخی رسانه ها به سمت بزرگنمایی آن حرکت کردند، بدین ترتیب پایان یافت...انتظار ما از رسانه ها این است همانطور که این موضوع را بزرگنمایی کردند، عذرخواهی و دلجویی وزیر بهداشت را نیز پوشش دهند.

 

*متأسفانه باید بیان کرد که طی سه و نیم سال گذشته یک تراژدی تلخ از سوی دولت اعتدال برای مردم و افکار عمومی ایران به نمایش گذاشته شده است...

تراژدی تلخ و البته مفصلی که برخی عوامل آن در کنار استفاده از خانه‌های چند ده میلیاردی و عیان شدن رفتارهایی مثل حقوق‌های نجومی، بیان می‌کنند که شرمنده مردم نیستند و در همین حین منتقدان را به جهنم حواله می‌دهند، برای صاحبان سؤال قانون زندان می‌نویسند و حتی به یک تک‌صدا از درون دولت نیز که به کمبود امکانات انتقاد می‌کند، می‌گویند: بیشعور!

صد البته عذرخواهی وزیر محترم بهداشت از فرماندار بدره یک اقدام دینی و اخلاقی بود اما ظاهر شدن هر از گاهی ژنتیک عجیب دولت یازدهم که آمیزه‌ای از «عصبانیت و توهین و شرمنده نبودن» است را چه باید کرد؟

ژنتیکی که در افتتاحیه نمایشگاه کتاب، رئیس‌جمهور روحانی را وا می‌دارد که منتقدان را تلویحاً به زندان تهدید کند و بعد کار را به طرح اصلاح‌طلبان مجلس برای زندانی کردن صاحبان سؤال می‌کشاند و اکنون هم که فیلم ناسزای وزیر بهداشت به یک فرماندار دولت در تمام رسانه‌ها پخش شده است.

دقت شود که در این بحث، هیچ نقلی از وعده‌های بر زمین مانده دولت، کندی عملکرد اقتصادی، بی‌دستاوردی و شکست برجام و عملکرد ضعیف دستگاه دیپلماسی روحانی در قبال تهدیدات هم نیست.

بلکه فقط به نظر می‌رسد با عنایت به همین مقولات، می‌توان معدل واقعی دولت را تخمین زد. که از قدیم گفته‌اند: ادب مرد به زِ دولت اوست...

فی‌الحال و با توجه به آنچه مردم از رفتار دولت آقای روحانی می‌بینند؛ به نظر می‌رسد که در انتخابات ریاست جمهوری سال 96، شاهد یک قضاوت واقعی از سوی مردم نسبت به دولت باشیم.

 

ادامه اخبار