کد خبر: 83055

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آرام آرام هر چه پیش می رویم به سخن رهبری در ارتباط با بدعهدی آمریکا نه تنها در داخل کشور ما نمایان می شود بلکه دیگر کشورها نیز بر این مساله واقف شده اند.

به گزارش کرمان خبر /محمود واعظی در واکنش به  اظهارات مقامات آمریکا در مورد پایبندی ایران به برجام گفت:  آنچه که در دولت جدید آمریکا می گذرد هیچ سامان درستی ندارد و امروز  ترامپ در اداره کشورش با مشکل مواجه شده و از زمانی که سر کار آمده برای خودش بحران های داخلی آفریده است.
وی با اشاره به مواضع ترامپ در قبال برجام در ایام تبیلغات ریاست جمهوری، ادامه داد: او از ابتدا می گفت من برجام را قبول ندارم لذا این ادبیات موضوع جدیدی برای ما نیست؛ چرا که آنان همواره به دنبال بدعهدی و نقض عهد بودند و به دنبال آن بودند که به نوعی بتوانند بر جمهوری اسلامی فشار بیاورند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه آمریکا تنها در برابر ایران مسئول نیست و برجام توافقی بین المللی است، تاکید کرد: این باید هنر ما باشد که بتوانیم کسانی که زیر برجام را امضا کردند - روسیه، چین و اتحادیه اروپا-  را به میدان بیاوریم؛ چراکه آمریکا باید جوابگوی دیگر امضاکنندگان برجام هم باشد.
واعظی خاطرنشان کرد: آرام آرام هر چه پیش می رویم سخن رهبری در ارتباط با بدعهدی آمریکا بیشتر نمایان می شود؛ و امروز نه تنها در داخل کشور بلکه دیگر کشورها نیز بر این مساله واقف شده اند.
به گزارش مهر، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 17 اسفندماه طی سخنانی اعلام کرد: ایران بایستی به‌نحو دقیق و کامل به تمامی تعهداتش تحت برجام پایبند باشد.
وی تاکید کرد: هیچ چیز کمتر از اجرای دقیق برجام، جامعه بین‌المللی را از پایبندی ایران به تعهداتش مطمئن نخواهد کرد.
همچنین نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین مدعی شد که ادامه راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات برجامی ایران در اطمینان‌بخشی بین المللی درباره ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران، امری ضروری است.
این اظهارات مقام آمریکایی درحالی است که تاکنون ایران بدون توجه به نقض عهدهای طرف مقابل بر تمام تعهدات خود پایبند بوده و آنها را اجرایی کرده است؛ اما در مقابل طرف آمریکایی اقدمات فراوانی را انجام داده که با روح برجام تناقض دارد. از جمله بلوکه کردن 2 میلیادر دلاری اموال ایران، اعمال تحریم های جدید و ممنوعیت صدور ویزا برای اتباع ایرانی.