کد خبر: 83064

خانه کتاب نوشت:

کتاب های حوزه علوم انسانی در صدر پرفروش های بازار نشر در هفته ای که گذشت، قرار گرفتند.

به گزارش کرمان خبر /گرایش به خوانش آثاری با محوریت زنان، نه تنها در حوزه ادبیات و رمان، بلکه در سایر حوزه‌ها، بویژه حوزه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی نیز خوانندگان بسیاری پیدا کرده است.

در هفته سوم اسفند، در میان آثار پرفروش حوزه علوم انسانی، کتاب «جنس اول» نوشته هلن فیشر با ترجمه نغمه صفاریان‌پور در صدر فهرست ۱۰ کتاب پرفروش بازار کتاب تهران قرار گرفت. این اثر که از سوی انتشارات نشر نو منتشر شده، به بررسی توانایی‌های زنان برای دگرگونی جهان پرداخته است.

همچنین در هفته گذشته کتاب «انسان در جستجوی معنی» نوشته ویکتور فرانکل از دیگر آثار مورد توجه در بازار کتاب بود، این اثر که با ترجمه نصرت صادقیان از نشر درسا منتشر شده، تجربیات نویسنده را که منجر به کشف معنی‌درمانی یا اصطلاحاً «لوگوتراپی» شده، توضیح می‌دهد.
در حقیقت این کتاب دربر دارنده خاطرات فرانکل از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان در خلال جنگ دوم جهانی است.

فرانکل در این کتاب به عنوان یک روان‌شناس اگزیستانسیال به اهمیت جست‌ وجوی معنا برای زندگی، در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌پردازد و ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه‌های کار اجباری، تلاش می‌کند که نگرش جدیدش را در روان‌شناسی(لوگوتراپی) تبیین کند.

کتاب «چهار میثاق» که حاصل تجربیات و اندیشه‌های مردی از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی است، از دیگر کتابهای پرفروش بوده و این اثر نوشته دون میگوئل روئیز با ترجمه دلارا قهرمان، با محوریت و موضوع راه و رسم زندگی، از سوی انتشارات ذهن آویز روانه بازار کتاب شده است.
روئیز در این کتاب باورهای بنیادین تولتک‌(نام فرهنگی باستانی در آمریکای مرکزی -سال‌های ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلادی - است) را به زبانی ساده با طبقه‌بندی و مثال، به نسل‌های جدید معرفی می‌کند.

همچنین «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رولف دوبلی با ترجمه عادل فردوسی‌پور از نشر چشمه، «تسلی بخشی‌های فلسفه» نوشته آلن دوباتن با ترجمه عرفان ثابتی از نشر ققنوس، «پروژه شادی» نوشته گریچن رابین، با ترجمه آرتمیس مسعودی از نشر آموت، «صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد» نوشته دیوید فرامکین با ترجمه حسن افشار از نشر ماهی، «آوار خواب» نوشته ژان لوک نانسی با ترجمه احسان کیانی‌خواه از نشر حرفه نویسنده، «بیشعوری» نوشته خاویر کرمنت با ترجمه محمود فرجامی از نشر تیسا و «فیلسوفان هیتلر» نوشته ایوون شرات با ترجمه حسین کاظمی یزدی از نشر رایزن از دیگر آثار حاضر در فهرست ۱۰ کتاب پرفروش حوزه علوم انسانی در هفته گذشته بودند.